Home Гроші Юристи радять не поспішати платити податок на нерухомість

Юристи радять не поспішати платити податок на нерухомість

94

Розіслали перші повідомлення, які поки для наших співгромадян є новинкою. Проте незабаром їх отримають всі, кого стосується податок на нерухомість. Адже перший квартал вже закінчився, а даний збір сплачується поквартально, пише «Комсомольська правда».

Невелике повідомлення – запрошення (приблизно чверть аркуша формату А4) свідчить, що ви є власником квартири, житлова площа якої підлягає оподаткуванню.

– До мене звернувся мій давній клієнт, якому прийшла така квитанція, – розповіла президент Ліги експертів Світлана Бовсуновська. – У ній я побачила відразу дві помилки. По-перше, власнику пропонувалося сплатити податок з загальної площі, а не з житлової. По-друге, дане приміщення не було житлом, оскільки ще два роки тому було переведено з житлового фонду в нежитловий.

 Юрист разом з клієнтом відправилися до податкової, показали документи, після чого клієнта зі списку викреслили.

 Експерт пояснює, що сьогодні від подібних помилок не застрахований ніхто. Адже новий регістр тільки почав заповнюватися з 1 січня, і багато дані в ньому просто відсутні. У зв’язку з цим Світлана Бовсуновська дає дві поради:

 1. Якщо ви не отримали квитанцію, нікуди не ходіть, а чекайте повідомлення-запрошення.

 2. Отримавши повідомлення, не кваптеся розщедрюватися – для початку відвідайте податкову і звірте всі дані. Цілком можливо, що через знайдені невідповідностей сума буде зменшена або вас взагалі виключать з реєстру.

 До речі, якщо у вас є, наприклад, три квартири в різних районах міста (тим більше в різних містах), вам доведеться відвідати всі три районні податкові, щоб повідомити, яку квартиру ви вибрали для пільги. Оскільки податківці не мають єдиної узгодженої бази даних, на жаль, так доведеться робити кожен рік.

 На скільки доведеться розщедритися

 * Не підлягають оподаткуванню квартири, площа яких не перевищує 120 кв. м, і житлові будинки площею до 250 кв. м. За кожен зайвий метр доведеться платити. Наприклад, якщо житлова площа вашої квартири 125 кв. м, то за 5 кв. м потрібно буде заплатити 5х11, 47 = 57,35 грн.

 Якщо у власності власника знаходяться дві квартири, наприклад, кожна житловою площею 45 кв. м, то пільга може бути застосована тільки до однієї з них, а за другу доведеться заплатити: 45х11, 47 = 516,15 грн.

 ** Для квартири площею понад 240 "квадратів" потрібно буде зробити трохи більше складний розрахунок: 120 метрів оплатити по 11,47, решта – по 30,97. Наприклад, для квартири житловою площею 250 кв. м: 120х11, 47 +10 х30, 97 = 1686,10 грн.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here