Home Гроші З кінотеатрів хочуть збирати роялті за музику з фільмів

З кінотеатрів хочуть збирати роялті за музику з фільмів

86
0
Держслужба інтелектуальної власності почала перевіряти кінотеатри на предмет порушень законодавства у сфері авторського права.
 
Про це повідомляє "Комерсант-Україна" в публікації "Німе кіно", пише Gazeta.ua.
 
У Держслужбу поскаржилося Українське агентство авторських і суміжних прав (УААСП), яке заявило, що в кінотеатрах транслюється фільм "Духless", але не виплачуються авторські відрахування за музику, яка виконується в цьому фільмі.
 
УААСП володіє в Україні правами на збір роялті за програвання музики композитора Павла Єсеніна, що звучала у цій картині.
 
"УААСП ще два місяці тому попередило кінотеатри, що буде збирати з них роялті за музику, виконувану в фільмах", – сказав заступник генерального директора агентства Сергій Рогожин.
 
У листі УААСП пояснюється, що таке право йому надали автори музики.
 
Тепер агентство вимагає від кінотеатрів укласти договір і віддавати йому 1% від виручки. У разі ж відмови кінотеатрам загрожує судовий розгляд і штраф від 10 до 50 тис. мінімальних зарплат (від 11 тис гривень до 5,5 млн грн).
 
Нагадаємо, відразу два великі організації, які представляють в Україні інтереси зарубіжних музичних виконавців, – Українська музична видавнича група (УМВГ) і Світова музика – зажадали від Українського агентства авторських і суміжних прав (УААСП) розриву договорів і компенсації невиплаченого роялті, повідомили в прес-службах компаній.
 
У компаніях пояснюють таке рішення тим, що УААСП за цей рік не виплатило роялті і відмовляється представляти квартальні звіти про збори 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here