Чотири місяці тому Вікторія Розвадовська з Романова отримала офіційний статус «волонтера», а до того допомагала військовим і постраждалим від наслідків повномасштабної війни власними силами – переказувала кошти, доставляла необхідні речі у волонтерські центри. 

Разом із небайдужими представниками громади започаткували безстрокову ініціативу «Кава для воїна». Каже, що через соцмережі вдалося зібрати неймовірну команду однодумців, з якими до того не перетиналися у жодній сфері, але їх об’єднало спільне і щире бажання підтримати ЗСУ. Ініціативні, завзяті, з вірою у перемогу і наших захисників вони постійно реалізують нові проєкти, аби зібрати якомога більше коштів для армійців.

Від самого початку зійшлися на тому, що лише збирають кошти, а далі передають волонтерам, які опікуються військовослужбовцями на передовій – купують для них автомобілі, прилади, амуніцію, пересилають чи відвозять допомогу особисто.

Щотижня «Кава для воїна» збирає по 10 тисяч гривень. Важливо, що на вказані реквізити кожного дня можна перерахувати будь-яку суму – 5, 10, 20, 50 гривень і це вже буде внеском у загальну скарбничку. 

Вікторія додає, що загалом ідея з кавою чи щоденними донатами – не нова. Зустріти подібне можна у різних регіонах країни, але це ще один привід нагадати усім про ситуацію в країні та  заохотити до благодійності.

«Не у всіх є можливість робити великі донати, тому ми пропонуємо долучатися саме такими сумами. По-суті, це вартість нашої кави на мирній території і та ціна, яка може врятувати чиєсь життя на фронті. Показуємо іншим, що не соромно робити маленькі перекази, які, можливо, комусь здадуться мізерними, соромно лишатися осторонь, коли в твоїй країні війна: маємо бути відповідальні та ініціативні, – пояснює Вікторія Розвадовська. – Ось по такій краплинці від кожного за тиждень ми маємо 10 тисяч гривень. Відверто кажучи, коли оголосили про «Каву для воїна», навіть не очікували, що будуть такі збори. Думали, тисяч три-п’ять в місяць, але люди почали активно відгукуватися, поширювали інформацію на своїх сторінках у соцмережах, робили грошові перекази. Протягом першого місяця на рахунок надійшло 78 тисяч гривень. Навіть уявити не могли таких масштабів. За чотири місяці (станом на 10 липня) лише з «Кави для воїна» нам вдалося акумулювати 232 тисячі гривень. Вважаю, це дуже хороший показник, чим завдячую своїй команді і всім, хто приєднався і продовжує донатити. Знаю, що мої дівчата-волонтери – Вікторія Бричник, Анастасія Левчук, Тетяна Поліщук, Тетяна Ейнберг, Тетяна Сімінська, готові віддати всю свою душу та енергію, викластися на повну, аби зібрати більше коштів. Мене  це тішить та мотивує. У нас нема чіткого розподілу обов’язків, бо всі розуміють заради кого і чого це все робиться. Єдине, у реквізитах вказані мої волонтерські рахунки і, відповідно, усі звіти регулярно я публікую на своїй сторінці».

«Кава для воїна» покликана допомагати закривати актуальні збори відповідно до запитів військових   БФ «Світлиця добра»,  ВБО Романівщини «Берегиня» та волонтеру Олегу Карпову з Романова, які закуповують транспортні засоби, тепловізори, дрони, генератори, продукти, засоби гігієни, плетуть сітки і кавери, готують вітамінні та енергетичні суміші, домашні страви тощо.

QR-коди із реквізитами акції «Кава для воїна» розміщені на наліпках у різних закладах в Романові.

«Основна мета «Кави для воїна» – допомагати місцевим волонтерським організаціям, які безпосередньо спілкуються з військовими, відправляють їм посилки чи передають з рук в руки і постійно оголошують різні масштабні збори. Кожного тижня ми підбиваємо загальну суму, а це 10 тисяч стабільно, і ділимо їх на трьох. Я не  планувала реєструватися як волонтер, але коли на рахунок почали надходити кошти, порадилися з дівчатами і вирішили, що так буде безпечніше, тому працюємо у законному руслі, – продовжує  Вікторія. – Коли минув деякий час  і настало таке «затишшя» з донатами, спробували активізувати людей завдяки розіграшу. Найперший лот запропонувала учасниця нашої команди, яка має магазин побутової хімії. Вона надала сертифікат на 500 гривень. Під час лотереї було зібрано три тисячі гривень, визначили переможця, передали приз. Через кілька тижнів до мене звернулася однокласниця, яка займається оформленням свят і запропонувала розіграти фотозону. Хвилювалися, що це не на часі і не всі може зрозуміють, але життя триває – люди одружуються, діти народжуються, є якісь пам’ятні  моменти. За донат у 200 гривень можна було виграти фотозону вартістю п’ять тисяч гривень. Долучилося майже півсотні учасників і таким чином зібрали ще 22 тисячі гривень для ЗСУ і разом з тим подарували  гарні емоції переможцю. Задоволені всі. Розігрували новий потужний генератор, який надав житель нашого містечка. Зібрали 25 тисяч гривень і відправили їх на авто, яке купував Олег Карпов. Кошти від попередніх лотерей, які і від «Кави для воїна», традиційно ділили на трьох. У Романові постійно проходять лотереї  – виробів ручної роботи, послуг майстрів, випічки. Роблять «секретні бокси» і отримують від розіграшу тисячу-півтори і скидають нам на «Каву для воїна». Люди беруть участь не стільки, щоб виграти, а саме для того, аби допомогти військовим. Я дуже вдячна всім, хто репостить, донатить: все бачу, всіх знаю і поважаю за вашу позицію і бажання підтримати».

Якщо бажаєте фінансово долучитися до ініціативи «Кава для ЗСУ» – реквізити: Монобанка, 5375 4112 0421 2372  (Монобанк), 4149499163113549 (ПриватБанк).

 Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here