Home Гроші За оренду гектара землі на Житомирщині платять в середньому 572 грн,...

За оренду гектара землі на Житомирщині платять в середньому 572 грн, на Черкащині – вдвічі більше

125

Значна частка земельних паїв у регіоні знаходиться в оренді у господарств, створених на базі колишніх колгоспів, або у їх правонаступників, а це близько 40 відсотків від загальної кількості орендованих земель, повідомляє прес-служба Держземагенства.

Серед форм плати за оренду суттєво переважає натуральна, тобто розрахунки сільськогосподарською продукцією становлять 55 відсотків.

В області середній розмір орендної плати в 2013 році сягнув 572 гривні за гектар, минулого року за цей період ця сума сягала 509 гривень.

Площа переданих в оренду земельних ділянок та земельних паїв становить 444,3 тис. гектарів.

3 власниками земельних паїв укладено 152396 договорів оренди, майже 43 відсотки з яких – на 6-10 років.

У той же час на Черкащині у середньому за оренду гектара землі платять 944 гривні. Натомість на Херсонщині за гектар землі беруть 269 гривень.

"Ініціатива влади щодо підвищення орендної плати дуже негативно вплине на перебіг подій. Бо сьогодні багато сільськогосподарських культур коштують дешево, тому ця тисяча гривень становитиме понад 50% їх собівартості. Окремі культури, такі як гречка, матимуть майже 80% у собівартості вартість оренди землі", – пояснив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко у коментарі газеті "Дело".

Аналітик ринку зазначив, що збільшення до 1 тисячі гривень за 1 гектар оренди паю може спричинити зупинку посіву деяких культур, які будуть збитковими через високу орендну плату. І тоді аграрії садитимуть лише ріпак, соняшник та кукурудзу: "Можуть навіть пшеницю побоятися сіяти, тому що вона буде дуже малорентабельною", зауважив фахівець.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here