Головна Гроші Житомирщина втратить понад 125 млн грн податків через коронавірус

Житомирщина втратить понад 125 млн грн податків через коронавірус

166
0

Фахівці підрахували ймовірні втрати місцевих бюджетів Житомирщини через карантин та пільги.

110 млн грн земельного податку та 15 млн грн податку на нерухоме майно може втратити Житомирщина через коронавірус.

Карантин та пільги для бізнесу негативно позначиться на фінансовій спроможності громад.

Про це повідомляють фахівці проєкту "Пульс" та Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України.

«Крім того, суттєво скоротяться надходження ПДФО та єдиного податку, але це не внаслідок законодавчих змін, а внаслідок вимушеної зупинки бізнесу. Суми таких втрат значно перевищать суми втрат від законодавчих пільг. Варто було б думати про програми підтримки бізнесу (особливо малого та середнього) у період після кризи. Найефективнішою була б програма компенсації відсотків за кредитами на підприємницьку діяльність. Але за таких умов, що склалися, на це марно сподіватися. Аби поточні виплати бюджети спромоглися забезпечити», – повідомив консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Сергій Гаращук.

Зокрема, тільки бюджет Бердичева у березні-квітні втратить близько 6 млн грн з податків.

«Важко уявити, що в момент, коли з місцевих бюджетів сотні мільйонів гривень йде на боротьбу з пандемією, надприбутковий бізнес і працюючі підприємства будуть звільнені від місцевих податків. Звідки громадам потім брати кошти на зарплати медикам, вчителям, соціальним працівникам, вихователям, працівникам транспорту та ЖКГ?» – заявляє виконавча директорка Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Кухарська.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here