Home Гроші Житомирщина займає 4 місце за темпами виробництва агропродукції

Житомирщина займає 4 місце за темпами виробництва агропродукції

122

 Житомирська область посідає 4 місце в загальноукраїнському рейтингу за темпами виробництва сільськогосподарської продукції із показником у 107%. У тому числі за обсягами виробництва молока – 4 місце, продукції рослинництва та чисельністю поголів’я ВРХ та корів – 5 місце.

Про це повідомив в.о. директора департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОДА Віктор Градівський за підсумками січня-серпня 2018 року.«За підсумками січня-серпня 2018 року за темпами виробництва сільськогосподарської продукції Житомирщина посідає 4 місце в Україні. Агровиробники забезпечили 7% приросту обсягів продукції, тоді як в загальному по Україні цей показник складає 2%. Водночас ми продовжуємо нарощувати кількість голів ВРХ та корів – кількість тварин збільшилась на 13,3 тисяч до аналогічного періоду 2017 року, що складає майже +7%. Відтак у загальноукраїнському рейтингу за чисельністю голів ВРХ та корів область піднялась на 1 позицію вверх і займає 5 місце. Результатом цих показників є комплексна робота з підтримки розвитку тваринницької галузі. Це стосується як юридичних осіб, так і господарств населення. Адже у нас діють програми із відшкодування установок індивідуального доїння, підтримки господарств, які утримують молодняк ВРХ, корів молочного та м’ясного напрямів продуктивності», – зазначив Віктор Градівський.

 

Загалом сільськогосподарські господарства області упродовж січня-серпня 2018 року виробили продукції на суму 5 млрд 601 млн 34,1 тис. грн, що на 366,4 млн грн, або 7 % більше, у порівнянні до аналогічного періоду минулого року. Таким чином індекс сільськогосподарського виробництва становить 107%.

 

Найкращі показники Житомирської області у розрізі рослинництва та тваринництва:

 – 4 місце – за обсягами виробництва молока – вироблено на 1,1 тис. т або 0,3% більше (у 2017 році були на 5-му місці).

 – 5 місце – за обсягами виробництва продукції рослинництва – 110,4%.

 – 5 місце – за чисельністю поголів’я великої рогатої худоби – збільшилась на 13,3 тис. голів або 6,8%.

 – 5 місце – за чисельністю поголів’я корів – збільшилась на 1,7 тис. голів або 1,5%.

 – 8 місце – за обсягами виробництва продукції тваринництва – 100,7%.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here