Сьогодні, в Житомирській ОДА, відбулася нарада щодо проходження опалювального сезону в області. На початку зустрічі, голова обласної адміністрації зазначив, що опалювальний сезон проходить без ускладнень і у штатному режимі працюють усі 936 котелень паливно-енергетичного комплексу Житомирської області. Та все ж таки, 15 січня на селекторній нараді, яка відбулася під головування віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка був піднятий ряд проблемних питань, щодо нашої області.
Сергій Машковський, голова Житомирської ОДА: «Перше, з чого я б хотів розпочати, це питання рівня розрахунку за спожитий природній газ нашими теплопостачальними компаніями. Піднімалося це питання міністром енергетики та палива Демчишиним Володимиром Васильовичом і Житомирська область була названа однією із найгірших у цьому плані».
Так, найгірша ситуація, щодо розрахунку населення за спожиті житлово-комунальні послуги склалася у місті Малині (17%) та місті Коростень (48%). Також, за словами губернатора, до цього списку можна віднести і місто Житомир, де рівень розрахунку складає 73%, що є незадовільним. Загальнообласний же показник сягає всього 72%.
Сергій Машковський, голова Житомирської ОДА: «74,2 млн це заборгованість населення за послуги теплопостачання. 24,6 – за послуги з водопостачання».
30 жовтня 2015 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову за №1037 «Про запровадження перерахунків вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря». Ситуація з виконанням цієї постанови по області також бажає кращого.
Сергій Машковський, голова Житомирської ОДА: «Тільки 2 міста зробили відповідні перерахунки. Це місто Новоград-Волинськ і місто Коростень. Я маю на увазі за грудень. З 19 грудня почала діяти відповідна постанова, але ці 2 міста вони зробили перерахунки за весь грудень. Всі ми знаємо, що грудень був аномально теплий. А ця постанова говорить, що залежно від температури зовнішнього повітря, тобто від фактичних і реально наданих послуг повинні бути зроблені перерахунки. Повинні бути зроблені і виставлені квитанції для сплати населення».
Якщо владу турбує оплата за житлово-комунальні послуг, то населення все більше обурює якість послуг, що надаються.
Геннадій Дмитренко, перший заступник голови Житомирської ОДА: «З початку опалювального сезону до теплопостачального підприємства отримано 3014 актів претензій від споживачів за ненадані або надані не в повному обсязі послуги. Найбільше звернень було до КП Озерне, Новогуйвинської селищної ради – 1803».
Для постійного контролю над ситуацією, одним із рішень, прийнятих головою Житомирської ОДА, стане окреме доручення, про щоденний моніторинг стану розрахунку населення за ЖК послуги по кожному району області.