Головна Гроші Житомирські громади після виборів не залежатимуть від районів – АМУ

Житомирські громади після виборів не залежатимуть від районів – АМУ

170
0

17 вересня Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» №3614 від 09.06.2020 у другому читанні та в цілому як закон.

Як розповідає регіональний консультант з бюджетних питань АМУ у Житомирській області Сергій Гаращук, із 2021 року всі територіальні громади перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом і бюджети громад не залежатимуть від району. Всі 1470 територіальних громад, серед яких і 66 на Житомирщині, самостійно розпоряджатимуться своїми грошима.

«Закон встановлює рівні умови формування дохідної бази бюджетів місцевого самоврядування для нових сільських, селищних, міських територіальних громад в таких обсягах, які були у міст обласного значення та ОТГ. Районні бюджети будуть формуватися тільки за рахунок доходів від районної комунальної власності», – пояснює експерт.

Прийняття законопроєкту №3614 – це необхідна умова для формування сильних, фінансово спроможних громад та підвищення добробуту кожного жителя громади, незалежно від проживання в селі, селищі чи місті.

Зокрема йдеться про:

·         розмежування доходів і видатків між бюджетами районів та територіальних громад;

·         встановлення доходів і видатків для новоутворених сільських, селищних, міських територіальних громад (бюджетів місцевого самоврядування) в обсягах, які були у міст обласного значення та ОТГ;

·         формування бюджетів районів за рахунок доходів від районної комунальної власності.

Фактично ухвалення законопроєкту № 3614 розблоковує бюджетний процес на місцевому рівні та надає органам місцевого самоврядування чітке розуміння розподілу доходного потенціалу та обсягів витрат між бюджетами різних рівнів.

 

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here