Home Кримінал 50 тисяч штрафу митникам за тканину заплатить житомирське підприємство

50 тисяч штрафу митникам за тканину заплатить житомирське підприємство

93

Працівниками митного поста «Житомир-центральний» Житомирської митниці було викрито чергове порушення митних правил, предметом якого стало ухилення від сплати митних платежів шляхом заявлення в митній декларації невірного коду товару згідно з УКТЗЕД, інформує прес-служба Житомирської митниці.

Днями декларантом одного з підприємств міста Житомира для здійснення митного оформлення було подано митну декларацію на поліпропіленову кругову фалдовану тканину.

Товар надійшов із Саудівської Аравії на адресу даного підприємства в загальній кількості майже 20 тон та загальною митною вартістю більше 300 тисяч гривень.

Визначений декларантом в митній декларації код товару згідно з УКТЗЕД передбачав ставку мита 1% від вартості товару.

Проте працівниками митниці було проведено перевірку правильності визначення коду товару і відповідно до рішення відділу митних платежів виявлено, що поданий до оформлення товар був ідентифікований як поліпропіленова кругова (трубчаста) тканина із стрічкових ниток.

Така схема дій даного підприємства щодо невірного зазначення коду товару згідно з УКТЗЕД була направлена на ухилення від сплати митних платежів. Адже у випадку правильного визначення коду ставка ввізного мита становить 5 % від митної вартості товару.

Таким чином, при поданні до митного оформлення митної декларації з метою неправомірного зменшення розміру митних платежів були внесені неправдиві відомості про товар, необхідні для визначення коду згідно з УКТЗЕД.

Дані дії призвели до недобору митних платежів, які підлягають сплаті в розмірі більше 15 тисяч гривень, а саме: ввізного мита на суму більше 12 тис.грн. та ПДВ – більше 2 тис.грн.

Наразі відносно декларанта фірми складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 485 Митного кодексу України «Дiї, спрямованi на неправомiрне звiльнення вiд сплати митних платежiв чи зменшення їх розмiру, а також iншi протиправнi дiї, спрямованi на ухилення вiд сплати митних платежiв».

Санкція зазначеної статті передбачає накладення штрафу в розмiрi 300 вiдсоткiв несплаченої суми митних платежів тобто близько 50 тис.грн.

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here