Home Кримінал Правоохоронці вкотре нагадують жителям області про відповідальність за посів маку

Правоохоронці вкотре нагадують жителям області про відповідальність за посів маку

125

В області розпочались оперативно-профілактичні заходи, спрямовані на виявлення незаконних посівів нарковмісних рослин. Працівники поліції проводять роз’яснювальну роботу з населенням щодо законодавчих заборон на таке городництво.

У Житомирі увечері 25 травня працівники патрульної поліції виявили у дворі приватного будинку, де проживає 77-річний пенсіонер, посіви коноплі. На місці події працювала слідчо-оперативна група Житомирського відділу поліції. Усього правоохоронці нарахували 64 нарковмісні рослини. Нині триває з’ясування всіх обставин.

Рослини направлено на експертизу.

Правоохоронці нагадують полісянам про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення вимог чинного законодавства.Відповідно до статті 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконні посів та вирощування снотворного маку до 100 рослин чи до 10 рослин конопель тягнуть за собою накладення штрафу до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин.

Відповідно до ч. 1 ст. 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин караються штрафом від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Окрім того, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за наркозлочини, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості 500 і більше рослин чи конопель у кількості 50 і більше рослин караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років (ч. 2 ст. 310 Кримінального кодексу України).

Правоохоронці закликають громадян дотримуватися чинного законодавства та у разі виявлення посівів нарковмісних рослин повідомляти до найближчого відділку поліції.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here