Home Гроші Афера з землею на 1,4 млн грн: у Житомирі викрили трьох фігурантів

Афера з землею на 1,4 млн грн: у Житомирі викрили трьох фігурантів

Правоохоронці викрили схему незаконної передачі землі в користування. Троє чоловіків – адвокат, його колега та керівник держпідприємства – вимагали гроші за можливість обробітку землі в Коростенському районі без участі в аукціоні. Під час передачі 1,4 млн грн на АЗС у Житомирі їх затримали. Про це повідомило ГУНП у Житомирській області.

Як діяла схема

Зловмисники скористалися тим, що у 2024 році Держзембанк провів аукціон із передачі земельних ділянок в суборенду. Переможцем стало сільськогосподарське ТОВ, однак угода передбачала заборону на подальшу передачу землі іншим особам.

38-річний адвокат, який був заступником директора цього ТОВ, вирішив обійти обмеження. Він залучив до схеми 53-річного заступника з комерційних питань та 33-річного керівника держпідприємства на Коростенщині, який мав знайти охочих «орендувати» землю.

На початку 2025 року до нього звернувся фермер, який шукав землю для господарства. Йому запропонували можливість її обробляти без офіційних торгів, але за грошову «винагороду» – 250 доларів за гектар. Згодом сума зросла до 10 тисяч гривень за гектар, а пізніше «ділки» зробили «знижку» – 9 тисяч гривень за гектар.

Затримання на гарячому

Фермер, зрозумівши, що йдеться про незаконну оборудку, звернувся до правоохоронців. Поліція та СБУ документували переговори та домовленості.

11 березня в Житомирі, під час передачі 1,4 млн гривень, правоохоронці затримали 38-річного адвоката та двох його спільників. Обшуки показали, що зловмисники вели чорнові записи, зберігали електронні носії, документацію та користувалися кількома автомобілями для ведення справ.

Яке покарання загрожує фігурантам

Трьом підозрюваним інкримінують одержання неправомірної вигоди службовими особами юридичної особи приватного права (ч. 4 ст. 368-3 КК України).

14 березня суд обрав їм запобіжний захід у вигляді застави:

  • Адвокату – 454 200 грн
  • Його колезі – 242 240 грн
  • Керівнику держпідприємства – 151 400 грн

Згідно із законодавством, їм загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади.

Досудове розслідування триває, процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура.