Home Кримінал Бердичівляни на струменевому принтері друкували гроші і розраховувалися ними в магазинах

Бердичівляни на струменевому принтері друкували гроші і розраховувалися ними в магазинах

113

Вчора, 3 квітня, у Бердичеві Житомирської області правоохоронці висунули звинувачення одному з двох фальшивомонетників, які виготовили значна кількість фальшивих купюр. Точна кількість фальшивок зараз встановлюється, пише сайт «В час пик».

Як повідомила працівник сектору громадських зв’язків УМВС України в Житомирській області Ольга Номерчук, першого зловмисника міліція затримала раніше – у лютому цього року, а особистість другого довго не могли встановити. Зараз встановлено особу ще одного фальшивомонетника – це 22-річний житель Бердичева. В даний час йому також офіційно оголошено про підозру у причетності до кримінального правопорушення.

"У лютому поточного року житомирська міліція відкрила кримінальне провадження за фактом збуту підроблених українських гривень, що мав місце в Бердичеві. Особа одного людини, причетного до кримінального правопорушенню, була встановлена відразу. В даний час міліція офіційно оголосила про підозру до виготовлення фальшивих грошей його товариша ", – уточнила О. Номерчук.

Коли продавець одного з продовольчих кіосків Бердичева звернулася до міліції із повідомленням про те, що за продукти розрахувалися підробленої купюрою в 50 гривень, міліція оперативно затримала підозрюваного. Ним виявився 26-річний житель Бердичева. При зовнішньому огляді в кишені його куртки працівники міліції виявили та вилучили купюру номіналом 200 гривень з явними ознаками підробки.

За цим фактом було відкрито кримінальне провадження. Вилучені грошові купюри були направлені на експертизу. Експерти підтвердили, що гроші були виготовлені за допомогою струменевого принтера.

У ході подальшого розслідування підозрюваний, у якого вилучили фальшиві гроші, зізнався, що безпосередньо причетний до їх виготовлення.

На сьогоднішній день міліція встановила кілька фактів збуту підроблених грошей обома підозрюваними. За їх словами, вони довгий час друкували купюри номіналом 50, 100 і 200 гривень на струменевому принтері. Згодом зловмисники навмисне використовували їх при розрахунках з таксистами, вуличними торговцями, і в окремих торговельних точках. Щоб очевидні ознаки фальшивки не можна було розглянути відразу, всі вони збувалися в темний час доби.

Відповідно до ч.2 ст.199 (Виготовлення з метою збуту або збут підроблених грошей, вчинені повторно) Кримінального кодексу України, обом фальшивомонетникам загрожує позбавлення волі від п’яти до десяти років.

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here