Home Кримінал Бердичівський фельдшер зібрав вдома арсенал боєприпасів і погрожував людям розправою

Бердичівський фельдшер зібрав вдома арсенал боєприпасів і погрожував людям розправою

87

Чималу колекцію боєприпасів зібрав і незаконно зберігав у своєму будинку житель Бердичівського району. В ході проведення санкціонованого обшуку правоохоронці вилучили більше 330 різнокаліберних патронів, три електродетонатори і 6 магазинів до автомата Калашникова.

Навряд чи хтось міг припустити, що в будинку звичайного сільського фельдшера може знаходитися склад боєприпасів. Тим не менше, у міліцію стали звертатися люди, які свідчили про те, що фельдшер у спірних ситуаціях погрожував застосувати до своїх опонентів вогнепальну зброю. Оперативна інформація привела правоохоронців у домоволодіння останнього.

– Санкціонований обшук проводився в рамках досудового розслідування кримінального провадження, відкритого згідно ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу України за фактом незаконного поводження зі зброєю і боєприпасами, – повідомив начальник Бердичівського міськвідділу міліції Юрій Олефір.

В ході обшуку в будинку фельдшера правоохоронці вилучили значну кількість боєприпасів: більше двох десятків патронів до ручного кулемета Калашникова, майже вісім десятків – до автомата Калашникова і 6 магазинів до нього ж, чотири десятки боєприпасів до дрібнокаліберної та ще пару до крупнокаліберної зброї, а також кілька патронів до пістолета Макарова. Крім того, міліціонери виявили 3 електродетонатори для детонації тротилових шашок.

За словами чоловіка, все виявлене йому підкинули. Працівники міліції проводять заходи, спрямовані на встановлення обставин, за яких в його будинку утворився склад боєприпасів.

Вилучений арсенал наразі направлено на експертне дослідження в Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС України в Житомирській області.

Чинне кримінальне законодавство дає однозначну оцінку такому колекціонуванню боєприпасів – позбавлення волі строком від двох до п’яти років.

Водночас правоохоронці нагадують про те, що за незаконне зберігання зброї і боєприпасів можна уникнути кримінального покарання.

– Якщо людина добровільно приносить в міліцію зброю або патрони, що зберігалися з порушенням чинного законодавства, то вона автоматично звільняється від кримінальної відповідальності, – пояснює заступник начальника УМВС України в Житомирській області Юрій Лебідь. – Кожна одиниця зданого перевіряється працівниками дозвільної системи за обліками органів внутрішніх справ щодо можливості її крадіжки, втрати, причетності до скоєння злочинів, а також експертами – на загальний технічний стан. У разі відсутності негативних результатів перевірок, громадяни за бажанням можуть оформити відповідні документи на право користування зброєю.

За інформацією СЗГ УМВС України

в Житомирській області

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here