Home Кримінал Четверо жителів Житомирщини за день віддали шахраям 25 тисяч гривень

Четверо жителів Житомирщини за день віддали шахраям 25 тисяч гривень

Троє житомирян і жителька Коростенського району упродовж минулої доби стали жертвами пройдисвітів, які під виглядом поліцейських по телефону виманили у них загалом майже 25 тисяч гривень. Поліція вкотре, закликає громадян не довіряти незнайомим абонентам, у чому б вони не переконували, а напряму звертатися до найближчого відділення поліції або телефонувати по «102».

Черговими жертвами шахраїв на Житомирщині стали переважно люди поважного віку, усі вони жителі обласного центру.

78-ти та 76-річних житомирянок уночі розбудив дзвінок стаціонарного телефону. Невідомий абонент сполохав літніх жінок, назвавшись працівником поліції. Наступне повідомлення шокувало їх ще більше: їхні онуки затримані за вчинення злочинів і знаходяться у поліцейському відділку. Мовляв, з батьками не змогли зв’язатися, тому телефонують бабусям. За припинення кримінальних проваджень та порятунку затриманих від в’язниці незнайомці запропонували стареньким заплатити.

Тож, за уявний порятунок онуків обидві житомирянки віддали всі наявні на той момент заощадження – відповідно 1900 та 2800 гривень. Гроші передали водіям таксі, які під’їхали до названого «поліцейськими» місця.

Цієї ж ночі ще один 88-річний житель обласного центру «рятував» з халепи власного сина. Літній чоловік віддав 12 тисяч гривень незнайомцю, який чекав  на сходинковому майданчику, повіривши телефонній звістці про затримання свого нащадка за злодіяння.

На гачок аферистів потрапила й 39-річна жителька Коростенського району, на номер мобільного якої також зателефонував липовий поліцейський. Нібито визволяючи сина з поліцейського відділку, жінка віддала шахраям майже 7 тисяч гривень, перерахувавши кошти на рахунки продиктованих їй мобільних номерів.

Звісно, згодом усі четверо дізналися про те, що з їх онуками та синами усе гаразд, і ні в яких кримінальних історіях вони не замішані. Тож жертви шахраїв звернулися до поліції.

Нині інформація за вказаними фактами внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. У рамках розпочатих кримінальних проваджень правоохоронці встановлюють осіб пройдисвітів.