Home Кримінал Корупційні злочини завдали державі збитків на 9,4 млн грн

Корупційні злочини завдали державі збитків на 9,4 млн грн

81

Нагляд за додержанням вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та іншого антикорупційного законодавства є одним із пріоритетів у діяльності органів прокуратури.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

Як повідомив начальник відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення прокуратури області Валентин Гордієнко, органи прокуратури прагнуть забезпечити виважений підхід у розслідуванні корупційних злочинів.

Минулого року відповідно до старого Кримінально-процесуального кодексу, який діяв до 20 листопада 2012 року, правоохоронними органами області з обвинувальним висновком направлено до суду 31 кримінальну справу про корупційні злочини стосовно 46 обвинувачених. Слідчими прокуратури області направлено 27 справ на 42 обвинувачених, 14 з яких – щодо 20 обвинувачених про хабарництво.

Слідчими УСБУ надіслано до суду 3 справи стосовно 3 обвинувачених, слідчими ДПС в області – одну справу стосовно одного обвинуваченого.

Прокуратурою області та судами не скасовано жодної постанови про порушення справ цієї категорії. Кримінальні справи за відсутністю події і складу злочину або недоведеністю вини обвинуваченого не закривались.

У справах про корупційні злочини жодного разу не порушувались конституційні права громадян, у тому числі не допущено незаконних затримань, арештів, притягнення до кримінальної відповідальності.

Усі корупційні злочини вчинено виключно з корисливих мотивів, пов’язаних із незаконним одержанням матеріальних благ.

У кримінальних справах, закінчених до 20 листопада 2012 року, встановлено збитки на загальну суму 9,4 млн грн, майже половину цієї суми відшкодовано під час досудового слідства. Серед корупціонерів – державні службовці, посадові особи органів виконавчої влади, районних та обласної адміністрацій, співробітники міліції та посадовці податкової і митної служби. 

З моменту вступу у дію нового кримінального процесуального законодавства, правоохоронними органами області розслідувано та направлено до суду 9 кримінальних проваджень за фактами хабарництва, з яких 2 провадження стосовно посадових осіб вищої категорії. Окрім цього, складено 11 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here