Home Кримінал Молдаванин намагався вивезти в Росію старовинну книгу через Житомирську митницю

Молдаванин намагався вивезти в Росію старовинну книгу через Житомирську митницю

97

У зоні митного контролю на станції «Овруч» під час проведення митного контролю пасажирського поїзду міжнародного сполучення «Кишинів – Санкт-Петербург» після проведення усного та письмового декларування у посадових осіб митниці виникла підозра стосовно 47-річного громадянина Молдови, який в приватних справах прямував до Росії.

Після проведення декларування чоловік пред’явив для митного огляду свій багаж – речову сумку, де поверх особистих речей було виявлено книгу Э.Тейлора «Первобытная культура». Ось таким чином в поле зору митників потрапив вказаний громадянин, який намагався без будь-яких дозвільних документів перемістити старовинну книгу датовану ще 1939 роком.

Відповідно до наказу Міністерства культури України від 22.04.02 № 258 „Про затвердження Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України” на друковану продукцію, що видана до 1945 року, потрібен дозвіл Державної служби контролю.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 472 Митного кодексу України «недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення», санкція якої передбачає безальтернативну конфіскацію предметів правопорушення та сплату штрафу у розмірі 100 % їх вартості.

Відносно громадянина Республіки Молдова запроваджено адміністративну справу про порушення митних правил.

Предмети правопорушення вилучено. Остаточне рішення у справі буде прийнято судом.

За інформацією прес-служби Житомирської митниці

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here