Home Кримінал На Чуднівщині міліціонери зловили браконьєрів-рибалок

На Чуднівщині міліціонери зловили браконьєрів-рибалок

80

Під час чергового рейду працівниками міліції та природоохоронних інстанцій на території Чуднівського району було виявлено декілька фактів браконьєрства.

Правоохоронці вилучили знаряддя незаконної риболовлі та улов. До правопорушників застосовані адміністративні стягнення.

Про це повідомляє СЗГ УМВС України в Житомирській області.

На території Житомирщини тривають профілактичні заходи, направлені на попередження вчинення порушень діючого законодавства, пов’язаного з браконьєрством та незаконним виловом риби. Працівники міліції разом з представниками природоохоронних організацій проводять рейди на водоймах області.

На одному зі ставків у Чуднівському районі увагу рейдовиків привернув чоловік, який порався у човні. Помітивши наближення до нього людей у форменому одязі, той намагався втекти, та зрештою був затриманий правоохоронцями. Виявилося, чоловік як раз перевіряв розставлені напередодні сітки.

Під час огляду човна природоохоронці виявили понад 3 км сіток, остроги, та кілька десятків рибин. Увесь вилов перерахували, адже в залежності від кількості та величини вилову визначається й шкода, завдана екосистемі. Відтак, за порушення правил рибальства відносно горе-рибалки було складено адміністративний протокол. Відповідно до діючого законодавства, за незаконну діяльність риболову доведеться сплатити штраф.

Наразі діє заборона на вилов риби та перебування на річках, озерах та інших водоймищах маломірних суден промислового та кустарного виробництва, а також користування ними на вказаних водних об’єктах. Неприпустимою вважається й риболовля із застосуванням зброї, використанням електроструму, а також вибухових або отруйних речовин. Не можна використовувати для риболовлі й різноманітні сітки, самолови, остроги тощо.

– Ми постійно проводимо такі заходи, – коментує заступник начальника управління громадської безпеки УМВС Володимир Мазарчук, – На жаль, громадяни вважають, що не станеться нічого страшного, якщо вони порибалять, порушуючи законодавство. Тим часом браконьєрство наносить непоправну шкоду природі. Тому за порушення встановлених правил рибальства чинним законодавством передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Зокрема, стаття 249 Кримінального кодексу України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) передбачає покарання від 1700 до 3400 гривень штрафу або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

З настанням нерестового періоду дозволено любительський вилов риби з берега за межами місць її нересту однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом.

У разі порушення цих правил чинним законодавством передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here