На Житомирщині упродовж цього року працівники управління державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВС України в області припинили діяльність 16 підпільних гральних закладів, де вилучили 165 одиниць грального обладнання: як автоматів, так і комп’ютерів.
Незважаючи на заборону ведення грального бізнесу їх власники продовжують шукати шляхи для організації азартних ігор. На приміщеннях колишніх залів гральних автоматів з’явилися назви – «Інтерактивний клуб», а останнім часом додалися ще й «Зали відеорозважальних атракціонів». Перші надають своїм клієнтам послуги по доступу до мережі Інтернету, обмінників електронних WMZ-коштів, поповненню рахунків мобільних операторів або ж комп’ютерних ігор. Другі – ліцензували гральне обладнання, яке нині, відповідно до наявних сертифікатів, є відеорозважальними атракціонами, розповідає Алла Ващенко СЗГ УМВС України в Житомирській області.
Подібні заклади сьогодні виявлені оперативниками сектору по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності та комп’ютерних технологій УДСБЕЗ УМВС в Житомирі та районі, Новограді-Волинському та Коростені.
За такі дії власників забороненого бізнесу каратимуть штрафом із конфіскацією грального обладнання. Як повідомив начальник управління державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВС Юрій Крошко, на даний час за матеріалами УДСБЕЗ УМВС до Житомирського адміністративного суду подано позови про стягнення з чотирьох суб’єктів господарювання, які порушили закон, фінансових санкцій на загальну суму понад 25 млн. гривень. Водночас завершено розслідування 8 із 15 порушених кримінальних справ, які наразі розглядаються в судах.