Home Кримінал На Житомирщині прокуратура встановила невиконання поліцією рішення суду про адмінарешт трирічної давності

На Житомирщині прокуратура встановила невиконання поліцією рішення суду про адмінарешт трирічної давності

110

Органами прокуратури Житомирської області у травні цього року проведені ретельні перевірки стану додержання вимог законодавства при виконанні органами Національної поліції в області рішень судів про накладення на правопорушників стягнення у виді адміністративного арешту та встановлено порушення Закону України «Про поліцію», Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших нормативно-правових актів.

Загалом, за результатами перевірок внесено 17 документів прокурорського реагування, за втручання органів прокуратури виконано 10 рішень судів зазначеної категорії минулих років.
Про це повідомив начальник відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних  провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури області Сергій Костюк.
      Йдеться про те, що при складанні адміністративних протоколів працівники поліції не завжди роз’яснюють порушникам права, передбачені ст. 63 Конституції України і ст. 268 КУпАП, не інформують центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги про затримання винних осіб, порушуються конституційні права громадян і під час проведення їх особистого обшуку, – уточнив керівник відділу.
    У більшості територіальних підрозділів поліції встановлено факти тривалого невиконання рішень суду про накладення на осіб стягнення у виді адміністративного арешту, що у свою чергу призводить до ухилення від відбування призначеного покарання правопорушниками.     «Зокрема, у Романівському відділенні поліції постанова суду від 20.04.2015 про накладення на особу адмінстягнення у виді арешту не виконана дотепер, і цей факт понад три роки приховували від прокурорів», – навів конкретний приклад Сергій Костюк.
Окремі правопорушники намагаються уникнути відповідальності на підставі медичних довідок, які забороняють відбувати призначене судом покарання в умовах ізоляторів тимчасового тримання органів поліції за станом здоров’я. «Випадки безпідставного не відбуття покарання за такими довідками терміном від 6 місяців до 3-х років встановлено у Ружинському та Чуднівському підрозділах поліції»,- додав прокурор, зауваживши, що працівники поліції не вживають вичерпних заходів для перевірки достовірності таких довідок.

Зазначене питання і надалі перебуватиме на постійному контролі керівництва прокуратури області. Зокрема, з метою недопущення порушення конституційних прав громадян при застосуванні примусових заходів за адміністративні правопорушення, зобов’язано підпорядкованих прокурорів ужити додаткових організаційно-практичних заходів щодо забезпечення системного та дієвого нагляду за станом додержання вимог законодавства при виконанні органами Нацполіції в області рішень судів про накладення на правопорушників стягнення у виді адміністративного арешту.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here