Home Кримінал На Житомирщині майже через 5 років засудили батька і матір, які вбили...

На Житомирщині майже через 5 років засудили батька і матір, які вбили 5-річну доньку і спалили

516

У серпні 2018 року в Овруцькому районі п’яний 50-річний чоловік вдарив кулаком по голові 5-річну доньку, аби не плакала. Матір не викликала швидку. На ранок дитина подавала слабкі ознаки життя. Батько, вирішивши, що її пізно рятувати, розпалив піч та спалив тіло дитини. Попіл із рештками викинули в річку.

Вбивство власної дитини набрало великого резонансу.

Реальний вирок чоловік і жінка отримали майже через 5 років. Батька засудили до 15 років тюрми, матір – на 7 років.

Про це 8 березня повідомила прокуратура області:

“За публічного обвинувачення ювенального прокурора Житомирської обласної прокуратури місцевого жителя та його співмешканку визнано винними в умисному вбивстві малолітньої та залишенні її у небезпеці (п. 2 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 135 КК України).

Чоловіка та жінку засудили, відповідно, до 15 та 7 років позбавлення волі”.

У прокуратурі нагадали обставини справи.

Подружжя, перебуваючи у цивільному шлюбі, виховувало троє спільних малолітніх дітей. 

Того вечора горе-батька роздратував плач найстаршенької, 5-річної доньки, яка була дитиною з особливими потребами. Щоб вгамувати малолітню, він вдарив її кулаком по голові та загнав під ліжко. Лише через декілька годин мати підійшла до дитини, яка увесь час лежала під ліжком, ховаючись від батька, побачила на голові сліди удару, та, незважаючи на скарги про біль, не викликала екстрену медичну допомогу, а поклала спати.

Вранці дитина ще подавала слабкі ознаки життя, однак батько вирішив, що вже пізно її рятувати. Аби приховати сліди скоєного злочину, тіло спалив у печі, а попіл з рештками викинув у річку, щоб течія віднесла подалі від дому.

Вбивство рідної доньки обвинувачені приховували дев’ять місяців. Працівників соціальних служб запевняли, що «все гаразд», показуючи їм через вікно переодягненого меншого братика та цинічно продовжували отримувати державні виплати на вбиту доньку.

У прокуратурі додали, що особливу складність розслідуванню додавали значний проміжок часу після події та відсутність тіла загиблої.

Для розкриття кримінального правопорушення перекривали русло річки, де виявлено людські рештки зі слідами термічного спалення. Судові експертизи встановили приналежність решток дитині. 

У  суді фігуранти свою вину не визнали, відповідальність перекладали один на одного. У скоєному не розкаялися.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here