На Житомирщині слідчі оголосили про підозру підприємцю, який сприяв у незаконному перетині кордону військовозобов’язаними чоловіками. Під виглядом водіїв, що здійснюють міжнародні вантажоперевезення, 13 чоловіків призовного віку виїхали за межі України та не повернулися.
Незаконний перетин кордону: деталі схеми
Підприємець із Бердичева заснував фірму для транспортних перевезень наприкінці 2022 року. Він отримав усі необхідні ліцензії та зареєструвався в системі «Шлях», що дозволило подавати заявки на перетин кордону чоловіками призовного віку як водіями. Згодом він передав доступ до облікового запису в системі іншим особам.
“Фіктивне працевлаштування”
Після фіктивного працевлаштування чоловіки отримували документи та інструкції для перетину кордону через пункти пропуску у Львівській, Волинській та Закарпатській областях. У період з січня по травень 2023 року кордон незаконно перетнули 13 осіб, жоден з них не повернувся до України.
Підозра та можливі наслідки
3 вересня підприємець отримав повідомлення про підозру. Його звинувачують у пособництві незаконному переправленню осіб через державний кордон (ч. 5 ст. 27 ККУ, ч. 2 ст. 332 ККУ). Йому загрожує позбавлення волі від 5 до 7 років.