Home Кримінал Незаконне заволодіння понад 650 га землі на Житомирщині: чотирьом ділкам повідомлено про...

Незаконне заволодіння понад 650 га землі на Житомирщині: чотирьом ділкам повідомлено про підозру

Прокуратура повертає землю громадам

Житомирська обласна прокуратура продовжує роботу з повернення сільськогосподарських земель колишніх колективних сільськогосподарських підприємств (КСП) до власності територіальних громад. Наразі чотирьом особам повідомлено про підозру у заволодінні землею на понад 650 гектарів.

Заволодіння 550 га у Малинській громаді

За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури трьом особам оголошено підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України).

Слідством встановлено, що директор товариства разом із двома співзасновниками незаконно заволоділи понад 550 гектарами сільськогосподарської землі, розташованої у Малинській територіальній громаді Коростенського району.

За даними слідства, підозрювані обманним шляхом отримали членство у сільськогосподарському виробничому кооперативі. Згодом вони зареєстрували право приватної власності на 37 земельних ділянок, що дозволило незаконно заволодіти землею вартістю 22,4 млн грн, яка за законом мала б перейти до комунальної власності громади.

Завдяки принциповій позиції прокуратури ці землі вже повернуто у власність громади.

Заволодіння 103 га у Курненській громаді

Ще один випадок незаконного заволодіння землею зафіксовано у Курненській територіальній громаді Житомирського району. За процесуального керівництва Чуднівської окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору у несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою з правом доступу до неї, за попередньою змовою групи осіб (ч. 3 ст. 362 КК України).

Слідство з’ясувало, що державний реєстратор однієї з громад без належних документів зареєструвала право приватної власності на 103 гектари землі за приватним товариством. У результаті з власності громади вибуло 30 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною вартістю 4,6 млн грн.

За результатами заходів, вжитих прокуратурою, на всі ділянки накладено арешт.

Подальші дії правоохоронців

Досудове розслідування у цих провадженнях здійснює Головне управління Національної поліції в Житомирській області. Оперативний супровід забезпечує Управління стратегічних розслідувань ДСР Нацполіції України.

Правоохоронці продовжують встановлювати інших можливих учасників незаконних схем та вживати заходи щодо повернення земель у власність громад.