Home Кримінал Підпис найдрібнішого житомирського посадовця коштує 250 гривень

Підпис найдрібнішого житомирського посадовця коштує 250 гривень

83

З початку року працівники управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Житомирській області передали до суду близько півтора десятка матеріалів про адміністративні корупційні правопорушення.

Серед тих, хто знехтував вимогами Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», були депутати районних рад, посадові особи державних органів влади та інших установ.

Під час проведення цільових перевірок увагу правоохоронців привернув факт неподання депутатами деяких районних рад Житомирщини декларацій про майновий стан та доходи. Як з’ясувалось, окремі народні обранці не вважали за потрібне не тільки оприлюднювати власні статки, але й подавати відповідні документи до податкової служби.

Серед системних порушників – сільський голова з Новоград-Волинського району. Чоловік і раніше вже притягувався до відповідальності за аналогічне правопорушення, однак уже упродовж кількох років не подає податкову декларацію. За рішенням суду йому доведеться сплатити штраф за невиконання законодавчих вимог.

Усупереч введеним обмеженням безпосереднім керівником для власного сина став один з посадовців міжрайонного управління водного господарства. Ні батько, ні син нікому не повідомили про такий «родинний підряд». До того ж, користуючись службовим становищем, посадовець всіляко оберігав власне чадо від далеких відряджень та складних завдань, натомість заохочуючи його максимальними надбавками та преміями до зарплатні. Наразі правопорушення припинено, посадовець сплатив штраф та підшукує інше місце роботи.

Скористалася повноваженнями на власну користь і керівник одного з КВЖРЕПів, вирішивши сплатити штраф, накладений на неї за адміністративне правопорушення, за рахунок коштів підприємства. Саме таке розпорядження вона дала бухгалтеру, пояснивши, що зараз власних коштів не має, а «потім їх поверне». Правоохоронці виявили та зафіксували адміністративне правопорушення (ст. 172-2 КУАП) та направили до суду для прийняття рішення.

Добрими намірами, за її власними словами, керувалась сільський голова з Червоноармійського району. Виконуючи постанову суду, що призначив покарання у вигляді громадських робіт одному з жителів села, жінка склала відповідну документацію та відзвітувала про виконання вироку. Ось тільки не правопорушник ставав на шлях виправлення, покращуючи благоустрій села, а його родичі, які за таку «доброту» голови пообіцяли ще й їй допомогти по господарству. Відтак правопорушниця сплатить штраф в сумі 850 гривень, а засуджений хлопець усе ж таки відбуде покарання, призначене йому раніше.

Керівник управління, що займається наглядом за газифікацією, погодився підписати акти приймання пуско-налагоджувальних робіт в приміщенні, що належить комерційному підприємству. За поставлений підпис посадовець отримав 250 гривень, натомість навіть не побувавши у приміщенні та не перевіривши безпечність проведених робіт. За рішенням суду посадовця не лише звільнено з посади, а й призначено покарання у вигляді штрафу.

– Наведені приклади, на жаль, є типовими, – коментує начальник управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Житомирській області Ігор Заєць. – І саме з таких, здавалося б незначних, діянь і починається корупція. Посадовці, уповноважені державою дбати про добробут громадян, не мають ніякого права порушувати закон навіть у найменших дрібницях, якими б намірами вони не керувалися.

Відтак, 8 адміністративних матеріалів про корупційні правопорушення вже розглянуто судами, а правопорушниками за їх рішеннями сплачено штрафних санкцій у сумі понад 4 тисяч гривень. Ще 5 матеріалів наразі перебуває на розгляді у судових інстанціях. Тим часом за останній тиждень працівники УБОЗу викрили ще 7 фактів вчинення посадовцями корупційних діянь.

За інформацією СЗГ УМВС України

в Житомирській області


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here