Головна Кримінал Прокуратура Житомирщини перевірила умови тримання інвалідів у в’язницях

Прокуратура Житомирщини перевірила умови тримання інвалідів у в\’язницях

124
0

На території Житомирської області відбувають покарання 120 інвалідів. Третина з них мають 2 групу інвалідності, решта – 3 групу.  Перевірками встановлено, що в установах виконання покарань управління Державного департаменту України з питання виконання покарань в Житомирській області періодичні медичні огляди інвалідів проводяться своєчасно, проводяться також огляди перед вибуттям засуджених з установи. 

Інваліди 2 групи згідно норм Кримінально-виконавчого кодексу України отримують харчування, одяг, взуття, білизну та комунально-побутові послуги безоплатно, до суспільно-корисної та оплатної праці вони не залучаються.

Засуджені щотижня відвідують лазню, де можуть також прати, використовуючи гарячу воду (дефіциту мила та засобів для прання немає).  Харчування інвалідів відповідає встановленим нормам, вони отримують сметану, сир твердий, мед, розчинна кава, цикорій, мед, кондитерські вироби та ін. Усі, хто потребує дієтичного харчування, у повній мірі забезпечений стовідсотково. 

В той же час, в установах виявлені і деякі порушення. Наприклад, потребує покращення лабораторне та інструментальне обстеження хворих, через фізичну та моральну застарілість обладнання та брак коштів медикам важко отримати об’єктивні дані про здоров’я інваліда.

На усунення виявлених порушень начальникам виправних установ області прокуратура внесла 4 подання. Органи прокуратури Житомирської області двічі на рік в усіх установах виконання покарань області перевіряють додержання вимог законодавства щодо соціального захисту інвалідів, повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області. 


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here