Під час колегії у прокуратурі Житомирської області розповіли про порушення, які призводять до забруднення водних ресурсів області. Житомирщина, у порівнянні з іншими областями України, належить до регіону з низькою водозабезпеченістю і майже п’ята частина усіх водогонів регіону не відповідають санітарним нормам. Наприклад, у Любарському районі питна вода на 100% не відповідає встановленим державою стандартам. Майже чверть водогінних мереж та третина мереж водовідведення знаходиться в аварійному і ветхому стані.
Дані моніторингу поверхневих вод свідчать, що забрудненою є вода навіть у питних водосховищах „Відсічне” (водозабір м. Житомира), річки Случ (водозабір м. Новоград-Волинського), р. Гнилоп’ять (водозабір м. Бердичева), р. Уж (водозабір м. Коростеня), Малинського водосховища (водозабір м. Малина) та інші, в яких спостерігається підвищення біохімічного та хімічного споживання кисню.
Актуальною проблемою залишається скидання неочищених стоків до водних об’єктів, використання на усіх 268 водогонах області застарілих методів знезараження, забруднення з хімічних та бактеріологічних показників питної води в громадських та приватних шахтних колодязях. Занепокоєння викликають великі втрати питної води в системах подачі підприємств житлово-комунального господарства.
За результатами проведених органами прокуратури перевірок у сфері водокористування поточного року виявлено факти неналежного виконання посадових обов’язків службовими особами органів місцевої влади та державних контролюючих органів.
У цілому за виявленими фактами порушень органами прокуратури області порушено 6 кримінальних справ, до відповідальності притягнуто 77 посадових осіб, у тому числі 38 посадових осіб контролюючих органів, повідомила прес-служба установи.