Home Кримінал Рада збільшила штрафи за п’яне водіння і порушення ПДР

Рада збільшила штрафи за п\’яне водіння і порушення ПДР

222

Законом внесено зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, якими передбачено штраф до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. грн) за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Такий само штраф передбачено за передачу керування транспортним засобом особі в стані сп’яніння, а також в разі відмови водія від освідування.

Повторне протягом року таке порушення передбачає штраф в розмірі 2 тис. тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 тис. грн) з позбавленням прав на три роки з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого. Інший варіант покарання – адміністративний арешт на строк 10 діб з позбавленням прав на строк три роки з можливим оплатним вилученням транспортного засобу.

Якщо особа вже двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування в стані сп’яніння чи відмову від освідування, законом передбачений штраф на водіїв у розмірі 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн) з позбавленням прав на 10 років з конфіскацією транспортного засобу. Як альтернатива – адміністративний арешт на 15 діб з позбавленням права на 10 років, з конфіскацією авто.

Також законом збільшено штраф з 510 до 1700 грн за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 50 кілометрів на годину.

Стягнення у 510 грн запровадили за непристебнутий ремінь; відсутність шолома у мотоцикліста; неосвітлений номерний знак; розмову по телефону за кермом без гарнітури; порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора.

Також підвищили штрафи за:

– втечу з місця дорожньо-транспортної пригоди – з 255 до 3,4 тис. грн;

– перевищення швидкості в населених пунктах більш як на 50 км/год — 1,7 тис. грн;

– перевищення швидкості від 20 до 50 км/год на 340 грн;

– якщо не пропустили "швидку" чи поліцію — з 510 до 680 грн.

За створення аварійної ситуації штрафуватимуть на 3,4 тис. грн.

425 грн стягуватимуть за їзду без прав. Якщо їх немає зовсім, сума становитиме 3,4 тис. грн. Водіїв, які були позбавлені прав, штрафуватимуть на 20,4 тис. грн.

Пішоходам, які переходять дорогу у недозволеному місці підвищили стягнення з 51 грн до 255 грн.

За порушення ПДР велосипедистами штраф підвищать до 340 грн. За ці самі порушення, вчинені напідпитку, потрібно сплатити 680 грн, за створення аварійної ситуації – 850 грн.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here