Home Кримінал Російський пенсіонер намагався провести пістолет через кордон на Житомирщині

Російський пенсіонер намагався провести пістолет через кордон на Житомирщині

93

В зону митного контролю, 3 квітня, «Виступовичі» митного поста «Північний» Житомирської митниці заїхав автомобіль марки «Тойота Ленд Крузер-200», що рухався в напрямку України під керуванням громадянина Росії (громадянин слідував у приватних справах), яким самостійно і було обрано смугу «зелений коридор».

Про це повідомляє прес-служба Житомирської митниці

Тобто своїми діями водій авто, до речі військовий пенсіонер, вказав, що не має заборонених чи обмежених до переміщення через митний кордон України товарів та предметів і усно підтвердив про їх відсутність. Проте, виходячи з аналізу та оцінки ризиків, автомобіль було переведено на смугу «червоний коридор» для проведення його поглибленого огляду.

Під час проведення огляду транспортного засобу та переміщуваних речей, в салоні авто, а саме у відділенні для рукавичок передньої панелі, митники виявили пристрій для відстрілу гумових куль травматичної дії марки «Байкал МР-81», споряджений магазином із шістьма набоями до нього.

У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р. № 576 особи, які переміщують через митний кордон України пристрої для відстрілу патронів з гумовими кулями, повинні мати при собі та пред’явити для митного контролю відповідні дозволи видані Міністерством внутрішніх справ України.

Слід відмітити, що виявлені набої відносяться до переліку товарів (предметів), переміщення яких через державний кордон України обмежено та здійснюється за дозвільними документами, що видаються головним  управлінням  адміністративної служби міліції МВС України на:

–  право ввозу  із-за  кордону  та вивозу з України вогнепальної, пневматичної, холодної зброї та боєприпасів до зброї, мисливського пороху,  вибухових  матеріалів  міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади,  підприємствам, установам, організаціям, господарським  об’єднанням,  а  також іноземним фірмам на підставі міжурядових угод та договорів;

    – придбання, зберігання,  носіння  та  вивезення  (за 5 днів до виїзду) з України вогнепальної,  пневматичної,  холодної зброї, та боєприпасів  до зброї іноземним громадянам,  а також ввезення ними зброї та боєприпасів в Україну за клопотанням міністерств та інших центральних   органів   державної   виконавчої  влади  України  за погодженням з посольствами та іноземними  представництвами  країн, громадянами яких  вони  є,  а  з  метою  полювання,  на конкретно визначений термін,  також за  клопотанням  користувачів  земельних ділянок і мисливських угідь.

Таким чином громадянин Росії порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зоні спрощеного контролю «зелений коридор». Співробітниками митниці запроваджено справу про порушення митних правил за ознаками статті 471 Митного Кодексу України «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю», санкція якої передбачає накладення штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, – також конфіскацією цих товарів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here