Home Війна СБУ затримала агента ФСБ, який коригував ракетні удари по Києву та Житомирській...

СБУ затримала агента ФСБ, який коригував ракетні удари по Києву та Житомирській області

1001
0

Служба безпеки затримала агента ФСБ, якого завербували в Росії та відправили в Україну для проведення розвідувально-підривної діяльності. Саме за його координатами 31 грудня 2022 року агресор завдав ракетного удару по одному із корпусів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Також зловмисник розвідував локації штабів та місця найбільшого зосередження особового складу і військової техніки ЗСУ на території Житомирській області та столиці, – повідомили в прокуратурі.

СБУ викрили та затримали російського агента у власному помешанні в Києві. Ним виявився 40-річний мешканець столиці, який сповідував прокремлівські погляди. Щоб сприяти агресору у війні проти України, наприкінці минулого року він оформив статус «волонтера» та виїхав до Росії через треті країни.

Перетнувши кордон з РФ чоловік, щоб підтвердити свою «відданість» окупантам, киянин одразу передав ФСБ координати, за якими нібито дислокується один із підрозділів Сил оборони в столичному регіоні. І вже через декілька днів загарбники здійснили по цій «локації» повітряну атаку.

Потім зрадника відправили в Україну для збору розвідданих, а взамін на співпрацю йому пообіцяли допомогу в отриманні російського громадянства та своєчасну «евакуацію» до країни-агресора.

Для отримання розвідінформації у Житомирській області зловмисник використовував своїх родичів, які там проживали. Він підслухував та випитував «потрібні» відомості через побутові розмови.

В столиці ж чоловік працював самостійно – проводив візуальне спостереження та фотофіксацію українських об’єктів під час прогулянок містом.

У ході обшуків у фігуранта вилучено:

– російську символіку;

– нотаріально засвідчені в рф особисті документи, необхідні для оформлення громадянства країни-агресора;

– мобільний телефон, в якому містилась його переписка з московським «куратором» з фсб.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here