Home Кримінал Шахраї вкрали з картки житомирянки гроші, запропонувавши ”покращити захист її банківського рахунку”

Шахраї вкрали з картки житомирянки гроші, запропонувавши \”покращити захист її банківського рахунку\”

 Поліція вкотре застерігає житомирян від ошуканств, що вчиняються від імені банківських працівників під виглядом усунення раптових проблем в електронній системі або ж проведення фінансових операцій. У результаті подібних шахрайств минулої доби жителі Житомирщини втратили понад 6,5 тисяч гривень з власних рахунків.

До Житомирського відділу поліції звернулася 59-річна жителька обласного центру, повідомивши про підозріле зникнення зі свого банківського рахунку майже 1,7 тисяч гривень. Як з’ясувалося, напередодні жінці на мобільний зателефонував нібито працівник банку і запропонував покращити захист її банківського рахунку. Для здійснення такої операції клієнтка продиктувала персональні дані. Утім, жінка дочекалася лише СМС-сповіщення про зняття коштів.

Жителька Новоград-Волинського району також повідомила до поліції про працівника служби безпеки банку, який у телефонній розмові вказав повідомив про блокування її картки. Однак зазначив, що процедуру відновлення можливо було здійснити миттєво, у телефонному режимі повідомивши необхідні конфіденційні дані. Погодившись, жінка позбулася близько 5 тисяч гривень.


У вищенаведених випадках правоохоронці кваліфікували події як шахрайства. У рамках розпочатих за ст.190 Кримінального кодексу України досудового розслідування поліція встановлює осіб пройдисвітів і їх місцезнаходження.


Водночас правоохоронці звертаються до громадян: аби не стати жертвами шахраїв, дотримуйтеся елементарних правил:
– нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації (номер банківської картки, рахунку, CVV-код, пін-код, коди, які приходять в СМС-повідомленнях тощо), тим більше в телефонному режимі;
– не довіряйте телефонним сповіщенням про невиконані кредитні зобов’язання й необхідність у зв’язку з виниклим непорозумінням звірити номер вашого кредитного рахунку з нібито наявною інформацією у банку. Принагідно згадайте, що у контактному центрі установи зазвичай клієнтів запитують лише чотири останні цифри вашої кредитки.
Врешті, у питаннях фінансового характеру керуйтеся здоровим глуздом, а у разі потреби –  радьтеся з фахівцями.


Відділ комунікації поліції Житомирської області