Home Кримінал «Схеми»: у Житомирі двоє працівників виконавчої служби за кілька місяців «заробили» понад...

«Схеми»: у Житомирі двоє працівників виконавчої служби за кілька місяців «заробили» понад 200 тисяч

316
У Житомирі працівники Державної виконавчої служби Центрально-західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції протягом майже двох років привласнювали кошти, які надходили на депозитні рахунки ДВС. Про це повідомили у пресслужбі ГУНП у Житомирській області.
 
Корупційну схему викрили працівники Головного управління Нацполіції та кіберфахівці УСБУ Житомирщини.
 
За даними поліції, двоє працівників виконавчої служби впродовж півтора року, шляхом маніпуляцій із інформацією у реєстрі виконавчих проваджень, привласнювали кошти стягувачів, які надходили на депозитні рахунки ДВС.
 
«Службові особи районних підрозділів виконавчої служби м. Житомира обирали із загального масиву провадження про аліменти чи кредитні кошти, стягувачі по яких через певні об’єктивні обставини (закриття чи ліквідація підприємства, смерть стягувача тощо) втратили інтерес до справи та активізували роботу підлеглих із боржниками. У результаті кошти надходили на рахунки виконавчої служби, після чого за вказівкою посадовців перенаправлялись на визначені ними рахунки через внесення до автоматизованої електронно-інформаційної системи ДВС відповідних постанов», — повідомили у поліції.
Мало того, впродовж декількох місяців лише по одній із підконтрольних службовцям карток чиновники привласнили понад 200 тисяч гривень.
 
25 червня правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями роботи двох фігурантів кримінального провадження та вилучили документацію, комп’ютерну техніку, ключі доступу до Реєстру виконавчих проваджень ДВС, банківські картки та інші можливі свідчення протиправної діяльності.
 
«Після детального вивчення речових доказів у ході слідчих дій буде встановлено кількість усіх постраждалих та загальну суму привласнених коштів», — кажуть правоохоронці.
 
Наразі досудове розслідування здійснюється за ч. 3 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here