Задокументовано, що організатором оборудки виявився тимчасово виконуючий обов’язки сільського голови однієї із територіальних громад Житомирського району. Незважаючи на масовані ворожі атаки по об’єктах енергетики регіону, зловмисник розробив схему заробітку на закупівлях 11 джерел резервного живлення для забезпечення потреб громади.

Слідством встановлено, що упродовж листопада-грудня 2022 року без проведення відкритих торгів посадовець уклав дві угоди із місцевими підприємствами про закупівлю генераторів як для структурних підрозділів самої ОТГ, так і для її шкіл та садочків. Загальна «вартість» обох угод – майже 4,6 млн грн.

Ініційована СБУ товарознавча та економічні експертизи підтвердили, що вказані у договорах ціни на закуплені джерела альтернативного живлення були суттєво завищеними та не відповідали ринковим. Ця оборудка збагатила її учасників на майже 2 млн грн.

На підставі зібраних доказів виконуючому обов’язки сільського голови-депутату сільради повідомлено про підозру у розтраті бюджетних коштів шляхом зловживання службовою особою службовим становищем під час дії воєнного стану, вчиненій повторно за попередньою змовою групою осіб та в особливо великому розмірі, тобто у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 4 та 5 ст.191 Кримінального кодексу України.

У межах кримінального провадження вирішується питання щодо обрання стосовно фігуранта міри запобіжного заходу та його відсторонення від посади. Під час обшуків, у тому числі в адміністративних приміщеннях територіальної громади та офісах фірм-учасниць схеми правоохоронці вилучили документальні матеріали та інші докази протиправної діяльності. За результатами їх вивчення прийматимуеться рішення щодо правової кваліфікації дій інших учасників протиправної оборудки. Документування злочину здійснили оперативники СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП у регіоні за процесуального керівництва обласної прокуратури.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here