Home Кримінал У Ковалях нелюди викопували залізні хрести з місцевого кладовища

У Ковалях нелюди викопували залізні хрести з місцевого кладовища

89

Троє чоловіків затримали коли вони плюндрували могили та викручували металеві хрести.

На місці сплюндрованих невідомими могил у селі Ковалях Коростенського району працювала слідчо-оперативна група.

Одночасно на іншому кінці кладовища орудували зухвалі збирачі металобрухту, викорчовуючи з могил огорожі та металеві хрести. За цією справою вандали й були затримані правоохоронцями.

Місцеві мешканці с.Ковалів Коростенського району Житомирщини кажуть, ніби й раніше час від часу помічали поодинокі факти вандалізму на місцевому кладовищі. Проте, коли невідомі сплюндрували разом з десяток місць поховань, викорчувавши хрести та зрізавши огорожі, терпець селян увірвався.

– До міліції звернувся сільський голова із заявами жителів с.Ковалів про наругу над могилами на місцевому кладовищі, – розповідає начальник Коростенського МВ УМВС України в Житомирській області Віктор Калітка. – На місце події виїхала слідчо-оперативна група, й працівники міліції почали проведення першочергових заходів, направлених на розкриття кримінальних правопорушень та встановлення причетних до їх скоєння осіб.

Поки правоохоронці працювали на одному кінці кладовища, опитуючи заявників, що зібралися на сплюндрованих місцях поховань своїх рідних, з іншого боку цвинтаря почувся підозрілий шум, схожий на скрегіт металу.

Водночас наряд працівників ДАІ, що забезпечували безпеку руху у населеному пункті, помітили біля кладовища припаркований автомобіль з вантажним відсіком, а за огорожею – декількох чоловіків, що тягнули до нього… щойновикорчені хрести. Виявилося, на цвинтарі живилися скупники металобрухту.

– Працівники міліції затримали трьох чоловіків, один з яких – раніше судимий місцевий мешканець, а двоє інших – жителі райцентру, – продовжує керівник міліції Коростенського району Віктор Калітка. – Біля їхнього автомобіля виявили й докази їхньої протиправної діяльності – металеві частини оздоблення, викрадені з могил на кладовищі. Водночас й будь-яких документів, які б дозволяли чоловікам здійснювати операції з металобрухтом, у них не виявилося.

У Коростенському міськвідділі міліції, куди було доставлено затриманих разом з автомобілем, ті зізналися, що займалися скуповуванням металобрухту у населення навколишніх сіл. Бувало, заглядали й на цвинтарі, адже там, за їхніми словами, завжди можна знайти металевий непотріб. Тож, у селі Ковалях на кладовищі  вирішили демонтувати старі огорожі та хрести, самовільно списавши їх за строком давності.

Відтак, за фактами наруг над могилами (ст.297 Кримінального кодексу України) міліція відкрила кримінальне провадження. Затримані скупники перевіряються на причетність до скоєння інших аналогічних злочинів, зафіксованих на території району. Під час проведення санкціонованого обшуку за місцем проживання одного із затриманих було виявлено та вилучено інші металеві частини з місць поховання.

Окрім того, чоловікам доведеться відповідати ще й за незаконні операції з металобрухтом, що передбачено ст. 213 Карного кодексу України.

Сьогодні на кладовищі в селі Ковалях люди, не покладаючи рук, лагодять понівечені місця поховання рідних, при цьому втираючи сльози та обурюючись. Відновити огорожі та встановити хрести для більшості з них – додаткові витрати грошей та часу. А що вже й казати про сплюндровану людську пам’ять?

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here