Home Кримінал Військові з лісниками 10 років судяться за землі поблизу Тригір’я та Денишів

Військові з лісниками 10 років судяться за землі поблизу Тригір’я та Денишів

108

 Більше 2 тисяч гектарів лісових насаджень ще з довоєнного часу перебували у розпорядженні Житомирського лісгоспу, але з 2004 року військова прокуратура через суд намагається повернути їх. Каже, що діє в інтересах держави та Міноборони, а лісівкники нібито незаконно захопили ділянку і ведуть там господарство.

На стороні позивача виступили й військові частини А 0339. За їх словами, зважаючи на нинішню ситуацію в країні, дану місцевість у разі повернення будуть використовувати для навчань мобілізованих бійців. Відзначають, що місцевість для цього дуже підходяща, а неподалік розташований і основний полігон.

Щоправда, сумніви у тому, чи дійсно можна там вести вогневу підготовку військовослужбовців виникли і в судді, і в місцевих мешканців, що живуть неподалік.

«Я живу на цій території все життя. Мої батьки працювати у лісгоспі. Ці землі завжди обслуговували лісники, – каже один з мешканців Денишів у залі суду. – Ви каже, щоб лісгосп звільнив територію, але тоді треба забрати звідти санаторій, дитбудинок, виселити всіх людей, які живуть десятки років і мають свої приватизовані ділянки. Я більш ніж впенений, що як тільки завершиться справа, ліс вирубають і набудують там дач для своїх генералів. Як ви маєте стріляти, коли скрізь люди. Їздити будете як туди чи стрибати на дерева. Це все великі ризики».

Суддя так само не впевнена, чи вдасться убезпечити людей і чітко вести підготовку саме на спірній діяльності. Військові переконують, що мають достатньо засобів, аби зробити необхідні прорахунки.

У лісгоспі наголошують й на тому, що на цій ділянці знаходяться дуже важливі пам’ятки, які теж можуть постраждати у ході навчань, а ще наголошують, що за весь час Міноборони не мало жодних претензій і не претендувало на землі

«Державне підприємство «Житомирське лісове господарство», в складі якого знаходиться Тригірське лісництво, засноване на загальнодержавній власності, перебуває у сфері управління Державного агентства лісових ресурсів України, –  коментує ситуацію директор Житомирського лісгоспу Руслан Карчевський. –  Як місцеве державне лісогосподарське підприємство державного органу лісового господарства, ДП «Житомирське лісове господарство» ще з довоєнного періоду по даний час постійно та відкрито володіє і користується землями державного лісового фонду в межах Тригірського лісництва площею 6606,5 га.  Це підтверджується проектами лісовпорядних робіт, здійснених в 1938, 1948, 1958, 1968, 1978, 1988, 1998, 2008 роках, наявними картографічними документами, земельно-обліковими даними Житомирського районного управління земельних ресурсів, рішенням дев’ятої сесії XXIII скликання Житомирської обласної Ради від 19.08.1999 р. «Про розподіл території підприємств об’єднання «Житомирліс» за лісовими розрядами». До матеріалів справи ми додали матеріали лісовпорядкування минулих років.

 

Більше того, на спірних земельних ділянках в межах лісового фонду Тригірського лісництва державному підприємству «Житомирське лісове господарство» як лісокористувачу з видачею відповідних свідоцтв передано під охорону лісовий заказник місцевого значення  «Замок Терещенка» площею 22,1 га; з метою охорони та збереження дубів віком 450-590 років – ботанічну пам’ятку природи місцевого значення урочище «Тригір’я»  та з метою охорони та збереження Тригірського корабельного гаю кінця XVIII початку XIX століття, представленого 360-410 річними дубовими і сосновими насадженнями – лісовий заказник місцевого значення «Над Тетеревом» площею 56,9 га".

 

На противагу цим аргументам і доводам, військовий прокурор надав у розпордження суду державний акт  1978 року отримання   на право користування  землею, який не скасований і донині. Так само прокурор наполягає й на тому, що Міноборони вело свою діяльність на спірній ділянці усі ці роки.

«У 2003 році була проведена інвентаризиція земель. Тоді виявилося, що лісгосп самовільно захопив 2 173 га землі. Ми звернулися до суду і вже 10 років тягнеться ця справа»,  – пояснив прокурор.

Юристи лісгоспу акцентували увагу на тому, що жодної нової документації по землі у позивача нема. Так само не присвоєний цій ділянці й кадастровий номер.  Наступне засідання по цій справі призначили на 30 квітня.

Юлія ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here