Home Кримінал За фактом крадіжки картин Глущенка з Кабміну порушено кримінальну справу – Генпрокуратура

За фактом крадіжки картин Глущенка з Кабміну порушено кримінальну справу – Генпрокуратура

98
Міліція порушила кримінальну справу за фактом крадіжки картин знаменитого художника Миколи Глущенка (1901-1977 рр.) з Кабінету Міністрів України.
 
"Районне управління Печерського ГУ МВС порушило кримінальну справу за статтею "крадіжка" – ч. 3 ст. 185 КК України", – повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі генеральної прокуратури в середу.
 
Згідно з інформацією, в результаті перевірки правоохоронні органи зібрали достатньо даних, після чого й було ухвалено постанову про порушення кримінальної справи 25 квітня.
 
У середу міністр культури України Михайло Кулиняк повідомив, що картини М.Глущенка "Дніпровські далі" та "Село біля річки", експоновані в будівлі Кабінету Міністрів, виявилися копіями.
 
За словами М.Кулиняка, результати експертизи засвідчили, що ці копії було виготовлено на початку ХХІ століття. "Тобто це свідчить про те, що їх виготовили десь на початку 2000-х рр.", – зазначив він.
 
На початку листопада 2011 року комісія Національного художнього музею здійснила в будівлі уряду звірку наявності та стану збереження картин. Під час цієї звірки співробітники музею засумнівалися в достовірності двох зазначених робіт М.Глущенка.
 
У свою чергу керівництво секретаріату Кабміну ініціювало проведення експертизи з визначення автентичності цих картин. Міністерство культури створило експертну групу, до якої ввійшли співробітники Національного науково-дослідного реставраційного центру України, Національного художнього музею України, мистецтвознавці. 3 квітня 2012 року було взято проби фарбового шару для проведення хіміко-технологічних досліджень, виконано також візуальне вивчення двох полотен. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here