Home Кримінал За минулий рік міліція закатувала майже мільйон українців

За минулий рік міліція закатувала майже мільйон українців

82
Майже 1 мільйон осіб постраждали від насилля в українській міліції в 2011 році, згідно з доповіддю правозахисних організацій "Права людини в Україні 2011". Про це заявив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Аркадій Бущенко, повідомляє Gazeta.ua.
 
Він наголосив, що за останні 2 роки в Україні суттєво погіршилася ситуація з забезпеченням права на життя. Особливо це стосується людей, які перебувають у місцях позбавлення волі.
"Ми спостерігаємо значне збільшення кількості осіб, які загинули в райвідділах міліції", – зауважив Бущенко і додав, що порівняно із 2009 роком, цей показник зріс майже удвічі.
 
Також ніякого поліпшення експерти не відзначили у подоланні проблеми катувань та нелюдського поводження. Так, якщо в 2010 році кількість постраждалих від незаконного насильства в міліції становила понад 790 тис. осіб, то в 2011 році – 980 тис.
 
Зазначимо, що доповідь "Права людини в Україні" є універсальним документом, що використовується національними та міжнародними організаціями для оцінки загального стану з правами людини в Україні. Вона випускається щорічно, починаючи з 2004 року.
 
В укладанні доповіді взяли участь понад 30 правозахисних організацій з усіх регіонів України.

Зазначимо, українські правозахисники заявляють, що тортури і смертельні випадки стають чи не буденним явищем у вітчизняних виправних установах і ізоляторах тимчасового тримання.

У Державній пенітенціарній службі України спростовують звинувачення, але в ЗМІ врешті-решт просочуються-таки факти дивних смертей затриманих. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here