Home Кримінал За останні два місяці від рук злочинців загинуло 19 людей

За останні два місяці від рук злочинців загинуло 19 людей

293

У прокуратурі під головуванням прокурора області Ігоря Проценка відбулась координаційна нарада, на якій обговорено стан протидії злочинності та корупції в умовах реформування кримінального процесуального законодавства України.

У нараді взяли участь і виступили начальники органів внутрішніх справ, керівники структурних підрозділів прокуратури області, прокурори міст і районів, прирівняні до них прокурори.

У вступному слові прокурор області Ігор Проценко підкреслив, що питання посилення боротьби зі злочинністю на сьогодні є актуальним для усіх правоохоронних структур. За попередній рік в області дещо сповільнено темпи зростання злочинності.

Однак громадяни ще не відчувають достатнього захисту з боку правоохоронців, а організована злочинність і корупція, правопорушення у бюджетній та земельній сферах становлять загрозу економіці області.

З детальним аналізом стану злочинності та корупції в області на нараді виступив заступник прокурора області Владислав Фінік, який зазначив, що вжиті заходи, спрямовані на зниження рівня злочинності, виявились недостатніми, адже впродовж двох місяців поточного року в області вже зареєстровано понад 3,5 тисячі кримінальних проваджень, а від злочинних дій загинуло 19 громадян.

До того ж, самі правоохоронці нерідко затягують розслідування наявних кримінальних проваджень, а саме, не проводять відповідних слідчих дій, не використовують надані повноваження щодо проведення негласних слідчих дій під час розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів. Відповідно кримінальні провадження не закриваються, рішення по них не приймаються.

Також викликає занепокоєння і ситуація з протидією корупції, до якої все частіше вдаються працівники органів державної влади і правоохоронці. Недостатньо ефективно спрацювали у цьому напрямку спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції і, як наслідок, у поточному році задокументовано лише 3 факти хабарництва. Окрім цього, правоохоронні органи не вживають заходів щодо виявлення корупціонерів серед вищих категорій службовців.

Підсумовуючи нараду, прокурор області Ігор Проценко наголосив на необхідності активізувати роботу правоохоронних органів у сфері протидії злочинності і корупції та визначив першочергові завдання, спрямовані на стабілізацію криміногенної обстановки і зниження рівня злочинності в області.

За інформацією прес-служби прокуратури Житомирської області

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here