Головна Кримінал Житомирянин майже п’ять років сидить у СІЗО за вбивство, якого не вчиняв

Житомирянин майже п’ять років сидить у СІЗО за вбивство, якого не вчиняв

516
0

Житомирянин Володимир Петрук майже п’ять років сидить у житомирському СІЗО. Чоловіка визнали винним у вбивстві азербайджанця Гашимова К. Він помер від ножового поранення в селі Березина, коли відпочивав з родиною у кафе «Лісовичок». Володимир Петрук не визнає своєї вини у вбивстві. Остання проведена експертиза показала, що житомирянин не міг нанести смертельного поранення азербайджанцю. Захист Петрука оскаржує вирок суду, яким чоловікові присудили 12 років позбавлення волі.

П’яна сварка переросла у бійку. Версія обвинувачення

Конфлікт між Петруком та Гашимовим стався 28 травня 2017 року у кафе «Лісовичок», неподалік Житомира, в селі Березина. Обидві родини до конфлікту не були знайомі. За версією обвинувачення, Володимир Петрук після словесної перепалки взяв ніж та пішов з’ясовувати стосунки з потерпілим. Під час бійки Петрук, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, наніс смертельний удар Гашимову в грудну клітину.

Відмахувався ножем, але покійного у груди не бив. Версія підсудного

«Після нашого конфлікту я пішов до альтанки, де знаходилась родина Гашимових, щоби вибачитись. Я був на підпитку і міг щось не те сказати», – розповідає Володимир Петрук.

«На мене напали декілька людей. Почали бити руками і ногами. Також били пластиковою каністрою. Я відмахувався ножем від нападників, але потерпілого ним я не бив. Це могли зробити випадково його ж друзі, коли хотіли вдарити ножем мене. Я вже наступного дня дізнався, що чоловік помер. На той час я вже був затриманий», – каже засуджений.

Він також зауважує на тому, що свідки зі сторони потерпілого постійно плутаються у показах:

«Спочатку вони говорили, що ніхто не бився. Ніби я просто підійшов і зарізав людину. Потім розказували, ніби бійка була, а його родина не бачила самого удару ножем. Це я намагався довести у суді, але мене ніхто не хотів чути».

Свідки не бачили, як Петрук бив ножем у груди

Охоронець, який у той вечір працював у кафе «Лісовичок», каже, що бачив 5-6 людей, які билися одночасно.

«У бійці брала участь ціла юрба людей, – йдеться у показах охоронця закладу. – Я був далеко. Через декілька хвилин побачив Петрука з побитим та скривавленим обличчям. За ним бігли декілька людей слов’янської та азербайджанської зовнішності. Ще один азербайджанець сидів закривавлений в альтанці. З рук ніхто нічого не викидав».

Експертиза показує, що житомирянин не міг нанести смертельного удару

Відповідно до висновків судово-медичної та медико-криміналістичної експертизи, Володимир Петрук не міг нанести потерпілому удар в ділянку грудної клітини сидячі на землі, бо Гашимов К. стояв над ним.

Також експерти встановили, що будь-яким ножем, представленим на експертизу, могло бути нанесено смертельне поранення. Під час судового слідства було встановлено, що у той день лише родина Гашимових використовувала ніж під час святкування.

Також було встановлено, що підсудний правша і не міг нанести смертельного удару потерпілому Гашимову.

Що вимагає захист?

В апеляції захист Володимира Петрука вимагатиме повністю скасувати попередній вирок Корольовського районного суду Житомирської області від 27 вересня 2021 року у визнанні його винним.

У травні цього року буде вже п’ять років, як Володимир Петрук перебуває за гратами.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here