Home Кримінал Злочинна група постачала в садки, лікарні та школи неякісне паливо, нажившись майже...

Злочинна група постачала в садки, лікарні та школи неякісне паливо, нажившись майже на 2 мільони гривень

100

На Житомирщині судитимуть осіб, що привласнили майже 2 мільйони бюджетних коштів, залишивши без тепла дитячі садочки, школи та лікарні.

Понад півроку на Житомирщині підприємливі ділки набивали власні кишені за рахунок бюджетних коштів, позбавляючи натомість дитячі садки, школи та лікарні у декількох районах області належного опалення в зимовий період. Днями до суду було передано матеріали досудового розслідування за кримінальним провадженням відносно сімох осіб, що привласнили та легалізували 1 млн 800 тисяч бюджетних коштів.

На Житомирщині працівники управління боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Житомирській області припинили злодіяння злочинної групи, що фактично залишила без опалювання дошкільні та навчальні заклади, а також окремі лікарні в області.  

– Нами було викрито організоване злочинне угрупування, до складу якого увійшли семеро осіб, жителів Житомирщини та Дніпропетровщини. Усі вони фактично були засновниками та керівниками окремих товариств і правлінь, – розповідає начальник УБОЗ УМВС Житомирщини Ігор Заєць. – Будучи обізнаними у справах паливної галузі, володіючи інформацією про розподіл бюджетних коштів та, врешті, маючи корумповані зв’язки, їм удалося здійснити оборудку, що коштувала державі майже 2 мільйони гривень.

Досудовим слідством наразі відтворена злочинна схема. Так, у період 2011-2012 років декількома місцевими та обласним бюджетом Житомирської області було виділено кошти на планову закупівлю кам’яного вугілля для опалення дошкільних навчальних закладів і відділень лікарень. Знаючи про вразливість цих державних закладів, підприємливі ділки вирішили «нагрітися» саме на них.

Відтак, членами злочинної групи здійснювався пошук державних установ, де в подальшому можливо було взяти участь у тендерах та отримати перемогу на закупівлю марочного палива. Маскуючи злочинні наміри, створене ділками підприємство брало участь у тендерних торгах на поставку паливних матеріалів, де рекламувало себе у світлі надання найвигідніших умов постачання найкращих марок палива.

Вигравши тендер, злочинне підприємство, звісно, постачало продукт. Проте дуже скоро виявлялося, що закуплене кам’яне вугілля не забезпечувало школі чи дитячому садочку належного тепла, а самого палива катастрофічно не вистачало до закінчення опалювального сезону. Невдовзі з’ясувалося, що підприємство постачало другосортний продукт, який можна було назвати кам’яним вугіллям з дуже великою натяжкою, оскільки паливо наполовину складалося з різних домішок, що, по суті, являли собою звичайні відходи. Окрім того, стало відомо, що купувалося воно за вдвічі меншою ціною, ніж було заявлено в тендері, хоча державні установи розраховувалися за якісні паливні матеріали. Таким чином за понад півроку бюджетним установам було реалізовано більше 2 тисяч тонн цієї вугільної суміші на загальну суму 4 млн. гривень, 1,8 мільйонів з яких було привласнено.

Згодом шлях здобутих коштів до кишень підприємливих ділків пролягав через конвертаційну схему відмивання незаконно отриманих коштів та їх легалізацію через фіктивно створені іноземні фірми.

– Було відкрито кримінальні провадження за фактами одразу декількох кримінальних правопорушень. Це ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою), а також ч.3 ст.209 (Легалізація доходів, здобутих злочинним шляхом, учинена організованою групою або в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України, – коментує начальник Слідчого управління УМВС України в Житомирській області Василь Дячук.

В ході реалізації оперативних комбінацій житомирськими УБОЗівцями було встановлено місця зберігання грошових коштів та інших речей, що красномовно свідчили про протиправну діяльність організованого злочинного угрупування.

– На підприємствах, що належали учасникам злочинної групи, працівниками УБОЗу було вилучено грошові кошти – 1,5 млн. євро, понад 100 тис. доларів США та майже 150 тис. гривень, що в еквіваленті української гривні становило понад 12 мільйонів, – продовжує керівник житомирського УБОЗу Ігор Заєць. – Окрім того, було вилучено 30 одиниць комп’ютерної техніки, 18 печаток різних суб’єктів підприємницької діяльності, понад три десятки книжок для отримання готівки в банківських установах, а також півтори сотні бланків з відбитком печаток різних суб’єктів господарської діяльності. Усе це свідчило про наміри членів злочинної групи й далі вчиняти зухвалі злочини.

Наразі усім учасникам організованого злочинного угрупування оголошено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень. Учинені фінансові оборудки, відповідно до чинного законодавства, можуть обернутися позбавленням волі на строк від 8 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна та отриманих злочинним шляхом коштів.

За інформацією СЗГ УМВС України

в Житомирській області


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here