Home Культура До 165-річчя барона де Шодуара колекціонери Житомира презентували пам’ятну медаль, конверт і...

До 165-річчя барона де Шодуара колекціонери Житомира презентували пам’ятну медаль, конверт і марку з його портретом. ФОТО

359

Житомирянин Богдан Ващенко – колекціонер із 40-річним досвідом, який збирає все, що пов’язано з історією міста (конверти, листівки, значки, сувенірна продукція, різноманітні видання).

Саме він 7 років тому виступив з ініціативою об’єднання колекціонерів міста в єдину спільноту. Таким чином їм вдалося створити ГО «Колекціонери та краєзнавці Житомира», яка налічує 30 учасників і має два відокремлені структурні підрозділи. Мова йде про «Клуб колекціонерів Житомира», засідання якого проходять щонеділі з 10.00 до 12.00 в приміщенні лялькового театру на Михайлівській, а також «Колекціонер Житомира», який заснували  у 2020-му з метою випуску газети з однойменною назвою. Встигли видати чотири номери, а далі на заваді став карантин у період коронавірусу і початок повномасштабного вторгнення російських військ.

До 165-річчя від дня народження барона Івана Максиміліановича де Шодуара – колекціонера, дослідника і мецената, у “Клубі колекціонерів Житомира” розробили пам’ятну медаль та поштовий конверт з власною маркою від “Укрпошти”, презентація яких відбулася 3 березня під час традиційного недільного засідання.

Над реалізацією задуманого на прохання Богдана Ващенка працював Василь Калинчук. Він також колекціонує різні речі про історію Житомира, але дорадянського періоду.

Розповідає, що медаль мала кілька варіантів. Зокрема, спершу була більш деталізована – на ній був портрет барона де Шодуара, зображення його палацу, спорудженого на території сучасного міського парку, а також герб де Шодуарів. У подальшому, довелося дизайн дещо спростити, аби медаль могли зробити відповідним чином представники компанії, до якої звернулися для надання послуги. Загалом було три проєкти медалі.

“Зважаючи на те, що медаль ми зробили і ще залишався час, окремо взялися вирішувати питання з конвертами і марками. Зокрема, на конверті у нас портрет де Шодуара і його палац, підпис і зазначення святкової дати – 165 років. У якості марки використано картину, яку створив наш житомрський художник Юрій Дубінін. Це портрет Івана Максиміліановича. Я сьогодні зробив ще спецпогашення конверту і пан Юрій залишив свій автограф, – каже дизайнер і колекціонер Василь Калинчук. – Медаль у нас в блістері. Ще ми зробили буклет з інформацією про наш клуб, про життєвий шлях барона де Шодуара, його внесок у розвиток міста підготував Валерій Скоріков, а я – довідку про родинний герб Шодуарів”.

За словами Богдана Ващенка, всього пам’ятних медалей замовили 50 і розповсюдили (за собівартістю) серед учасників клубу. Конвертів було 30 , а марок 48.

“Це не бізнес, це історія. У цьому й цінність. У наших групах були анонси, всі хто зацікавилися – колекціонери, краєзнавці, змогли замовити і отримати все”, – додає Калинчук.

У планах клубу – зробити сувенірну продукцію до 1140-річчяЖитомира та 125-річчя від запуску трамваю у місті.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here