Історія створення сільського музею на Житомирщині, де зібрані речі українського побуту 19-20 ст.

2420

Вже майже 2 роки у селі Яроповичі Андрушівської громади функціонує музей українського побуту. Його, разом з друзями, заснував місцевий житель, Олександр Шумський, у будинку, де раніше жила бабуся. Назва музею, “Відголос роду”, за словами засновника, була обрана якраз через те, що в наш час дуже важливо зберігати пам’ять про традиційну українську культуру минулих поколінь.

У музеї зібрані різноманітні речі українського побутового вжитку кінця XIX, початку XX століть: одяг, меблі, посуд, інструменти, прикраси, рушники і т. д. Олександр Шумський розповів, що збирав свої експонати з різних куточків не лише нашої області, а й усієї України. Часом речі для музею він знаходив навіть у смітниках:

“Я це все створював за допомогою друзів, батьків, добродіїв, які і фінансово допомагали, і саме речами, дуже багато речей подарували для музею. В цьому музеї зібрані речі з усієї України. Тобто є місцеві речі, а є речі, які були зібрані майже з кожного куточку України. Я собі сидів перераховував області, і в принципі, є майже з кожної області якась річ, а з деяких є декілька речей, які власники вирішили подарувати, щоб зберегти їх.

Поки створювався музей, деякі речі дарували друзі, деякі я знаходив, говорячи прямо, на смітниках, тому що люди купували будинки, вивозили усі речі на смітник, і на цьому вся історія цих речей закінчувалась. Хоча, коли береш якусь річ у руки, ти розумієш її цінність саме на дотик. Ти береш цю річ – вона має свою історію, як вона прожила своє життя, будемо говорити так”.

Також Олександр, додає, що на досягнутому він не зупиняється, і продовжує збільшувати масштабу свого дітища, постійно оновлює експозиції, та вже найближчим часом планує відкрити нову кімнату музею, де будуть зібрані ремісничі експонати, які відсилатимуть нас до традиційних українських ремесел, якими займались наші предки.

Головною родзинкою музею засновник називає те, що на його експонати можна не просто подивитись, а й потримати у руках чи навіть приміряти, щоб самому відчути, щоб відчути як жили попередні покоління українського народу.

Відвідати музей можна щовихідних, в суботу та неділю, з 8:00 до 17:00.

Детальніше дивіться у нашому відеоматеріалі.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here