Картини художниці Марії Ратинської відвідали стіни Дому української культури у рамках виставки “Світло душі”

402
0

18 листопада у Житомирі в Домі української культурі пройшла виставка картин Марії Ратинської під назвою “Світло душі”. На ній були презентовані найкращі твори житомирської митчині. Це вже друга велика виставка для художниці у 2023 році. Ми вирішили відвідати захід, особисто поспілкуватися з авторкою творів та запитати у відвідувачів про їх враження від робіт художниці.

Марія розповіла нам про те, що свої картини на виставці “Світло душі” вона презентує з метою поділитися своїм відображенням світу, а також дати людям частинку позитиву та доброти, адже переважна кількість її робіт виконані з використанням яскравих та насичених кольорів, які розкривають світло всередині кожної людини.

“Моя виставка носить назву “Світло душі”, і тут представлені різні картини і, зокрема, в цих картинах я відображаю свій внутрішній світ. Хочу поділитися з людьми своєю енергією доброти, позитиву. Я вважаю, що у кожної людини є світло, яким вона повинна ділитися з іншими”, – говорить авторка.

Зазначила художниця і те, які інструменти вона та техніки вона використовує для створення свої мистецьких робіт:

“Ви тут можете побачити картини в техніці багатошаровій, так як я дуже захоплююсь золотим віком голландського живопису. В мене більшість картин в багатошаровій техніці, і це вважається однією із найскладніших технік, оскільки там використовується оптичне змішування фарб для отримання потрібного кольору. Також в мене є картини, які ви бачите поза мною, в “а ля примі”. Це в перекладі означає “в один підхід”. Також я практикую змішані техніки це, коли поєднує акрилові фарби, олійні фарби”.

Своїми враженнями від картин Марії Ратинської з нами поділилися і відвідувачі виставки. Вони вважають, що своїми творами у такий нелегкий час митчині вдалось зачепити струни душі кожної людини та уміло розкрити своє бачення буття. Також виділяють свої найулюбленіші роботи авторки.

“Ну от навіть, бачите, як нібито автопортерт, можливо, українки. Сьогодні це все проходить через душу. Сьогодні такий час, знаєте, і через картини вона показує своє відношення до навколишнього середовища, до навколишнього буття і тонка душа Марії прослідковується через ці картини – мені дуже подобається”, – говорить Людмила, яка, зокрема є директоркою ліцею, у якому колись навчалась художниця.

А ось слова Марини, яку одна з картин Ратинської навіть довела до сліз:

“Трохи відчай накриває, чесно скажу. Ну, мабуть, не тільки мене, мабуть багатьох. Бо це все затягується – а це такий ковток свіжого повітря. Це майстриня, яка несе на нас таке от таке все чарівне, гарне. От ця картина зачепила до сліз – “Танок”. Такий, дуже таки сумний сюжет, скажімо так”.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here