Головна kultura У маєтку Філіпова житомирян вчили виготовляти новорічні прикраси з фетру. ФОТО

У маєтку Філіпова житомирян вчили виготовляти новорічні прикраси з фетру. ФОТО

528
0

У «Домі української культури» 21 грудня відбувся майстерклас з виготовлення новорічної іграшки з фетру. Фетр – це універсальний матеріал з якого виготовляють аксесуари, прикраси, декор та багато іншого.

Житомирська майстриня Ганна Івченко провела майстерклас, на якому вчила виготовляти іграшки до Нового року.

«Сьогодні робимо новорічну ялинку. Як на мене це безпрограшний варіант. Вона може бути предметом декору, прикрасою для ялинки або ж подарунком, щоб дарувати новорічний настрій. Фетр – це матеріал, який зроблений у вигляді пластинки. Він буває різним по текстурі та цупкості», – додає майстриня.

Щоб виготовити прикрасу для дому, наприклад, іграшку на ялинку, потрібно 40 хвилин, і декілька підручних матеріалів серед яких: клей ПВА, голка з ниткою, штучний сніг, блискітки, стрічки та інше. 

«З фетру робимо передню і задню стінку нашої ялинки. Голка з ниткою потрібна для шиття. Щоб надати святкового настрою, краї іграшки обробляємо клеєм ПВА та посипаємо з блискітками. До основи кожної іграшки пришиваємо шнурок або стрічку, щоб повісити її після. Прикрашаємо ялинку різнокольоровими ґудзиками», – розповідає про процес Ганна.

Житомирянка Марина взяла участь у майстеркласі вперше. Каже, використає прикрасу для своєї ялинки:

«Мені цікаво щось зробити власноруч. З фетру це буде моя перша іграшка, і я планую нею прикрасити свою новорічну ялинку вдома. Найскладніше для мене було зробити правильний шов». 

Інший учасник майстеркласу, Максим, вже і забув, як тримати голку в руках, проте вирішив долучитися до виготовлення новорічних прикрас:

«Я дуже давно не шив, проте для мене все було легко і нічого складного в тій техніці, яку показала Ганна, я не побачив. Головне просто навчитися робити шов і все буде добре. Взагалі, те що робиш своїми руками – то прекрасно і додає мотивації».

Ганна Івченко планує провести цього року ще чотири майстеркласи з виготовлення різних прикрас до Нового року.

Нагадаємо, Житомиром курсує новорічний музичний потяг.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here