До Міжнародного дня вишиванки, 15 травня у Житомирському обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку «Традиційне ткацтво та вишивка Коростенщини. Кінець XIX – початок XX століття». Експозиція представлена у межах проєкту, який може перерости у довготривалу серію виставок, присвячених традиційному вбранню різних районів Житомирщини.
Про це Першому Житомирському розповіли представники Житомирського обласного краєзнавчого музею.
Чому саме Коростенщина
Як пояснив в.о. керівника музею Анатолій Душко, саме північні райони Житомирської області були осередком ткацтва, що і зумовило вибір теми для виставки. Він також додав, що нинішня подія поєднується з відзначенням Дня вишиванки та дає можливість відвідувачам познайомитися з ткацькою традицією регіону через унікальні експонати.

Унікальні експонати — зібрані ще у 1928 році
На виставці представлено понад 60 предметів, зокрема 41 фрагмент вишивок та кілька килимів. За словами завідувачки відділу етнографії Надії Борисової, більшість вишивок зібрані ще у 1928 році у селах Коростенського району завдяки етнографам Василю Кравченку та Никанору Дмитруку.

Темні кольори, орнаменти-обереги і шовкові спідниці
Виставка дає змогу побачити фрагменти чоловічих та жіночих сорочок із традиційною орнаментикою, архаїчними символами, квітковими та геометричними візерунками. Особливістю вишивок з Коростенщини є використання темного кольору, що слугував фоном як у вишиванках, так і в ткацтві — зокрема у килимах із села Бехи першої половини XX століття.
Окремий блок експозиції присвячено реконструкціям жіночого вбрання — від селянських додільних сорочок до костюмів, що носили представниці місцевої шляхти. Вони відрізнялися використанням крамних матеріалів, шовкових стрічок і складних елементів крою.
Плани на майбутнє
Музей планує щороку присвячувати подібну виставку окремому району Житомирщини. Таким чином, поступово відвідувачі зможуть познайомитися з традиційним вбранням і ткацтвом різних регіонів області.
Виставка «Вишивка Коростенщини» діятиме до кінця травня, можливо — і в червні, аби її могли побачити шкільні групи.



























