Home kultura “Янголи віншують”: фестиваль колядок і щедрівок провели в храмі Житомира. ФОТО

“Янголи віншують”: фестиваль колядок і щедрівок провели в храмі Житомира. ФОТО

455
0

Фестиваль колядок та щедрівок “Янголи віншують” – це традиційний захід, який проходить у Житомирі вже кілька років поспіль.

Раніше, до карантинних обмежень та повномасштабної війни, учасники ходили з вертепом центральними вулицями міста і співали , а у 2023-му протягом тижня виступали у “Місцевому Навколокультурному просторі”.
У 2024 році фестиваль проходив 7 січня у стінах храму святого Василія Великого УГКЦ.

“Ми зібралися, аби ще раз прославити Господа нашого Ісуса Христа, його народження, його Матір, щоб спільно порадіти цій світлій події. Звучатимуть колядки, щедрівки та сучасні різдвяні пісні. Співаємо для Бога, для себе і усіх присутніх, що завітали на фестиваль”, – пояснила одна з організаторок, етнографиня, керівниця зразкового фольклорного ансамблю “Джерельце” Ангеліна Нестерова.

У фестивалі “Янголи віншують” взяли участь аматорські колективи, вокальні ансамблі закладів освіти Житомира, хор парафії Святого Василя Великого, учні музичної школи ім.С.Ріхтера, а також ті, хто більше місяця відвідували “Школу колядок”, заняття в якій також проводила Ангеліна Нестерова. Вони співали українською та польською мовами, акапельно чи під музичний супровід.

Присутнім теж запропонували спільно виконати кілька колядок, провівши своєрідний майстер-клас.

Дмитра Лисенка організатори називають одним із символів заходу, адже долучається до нього ще з дитячого віку і зростає разом із фестивалем (у цьому році він проходить 9-й раз).

Ще одна традиція фестивалю – дарувати учасникам янголів з різних матеріалів, а в 2024-му з-поміж іншого вручали листівки із тематичним малюнком юної житомирської художниці Марти Грицанюк.

Фестиваль “Янголи віншують” підтримали управління у справах, сім’ї, молоді та спорту Житомирської міськради та “YMCA Zhytomyr”, від імені яких учасникам передавали вітання й дипломи, а також солодкі та символічні подарунки від спонсорів.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here