Головна Люди 7-річний хлопчик із Житомира збирає допомогу та влаштовує ярмарки в підтримку ЗСУ....

7-річний хлопчик із Житомира збирає допомогу та влаштовує ярмарки в підтримку ЗСУ. Фото

371
0

«Потрібна допомога! Для ЗСУ в’язати теплі речі (шкарпетки, рукавиці, шапки, светри). Буду вдячний за допомогу. Разом до Перемоги», – таке оголошення ще на початку вересня написав і розмістив в одному з продуктових магазинів у мікрорайоні Крошня 7-річний житомирянин, другокласник ліцею №28 Тимофій Стецюра. 

Напередодні, згадує мама, вони якраз поверталися із чергової поїздки в лікарню – возили домашні страви захисниками, які проходять лікування після отриманих травм і поранень. Мама з сином, а ще її подруга із донькою Варварою навідуються туди вже багато місяців поспіль щопонеділка.

Хлопчик довго думав над тим, як ще можна підтримати військових. Він бачив, що в родині збирали допомогу від початку повномасштабного вторгнення росіян – спершу возили на блокпости, а згодом кілька разів на місяць передавали посилки на фронт. Спілкувався із воїнами у медзакладі і навіть подружився з ними. 

Одного вечора підійшов до мами і розповів, що написав оголошення з проханням до інших. Спільно вирішили вказати у ньому для зв’язку номер телефону мами.

«У магазині «Полісся-продукт» оригінал оголошення. Є ще копії, які Тимофій розмістив поблизу нашого будинку, на Сінному ринку.  Спершу мені телефонували  друзі, колеги і передавали ліки, звичайні та в’язані шкарпетки, продукти, солодощі, каву, чай, листи і малюнки з побажаннями, – розповідає Надія Стецюра. – Та згодом почали надходити дзвінки й  від зовсім незнайомих людей, тобто вони відреагували на оголошення і також захотіли долучитися. Таким чином, разом з усіма небайдужими Тимофію вдавалося збирати посилки щотижня. Ми їх відносили волонтерам БФ «Справжні українці», а вони безпосередньо з іншою допомогою відвозили на передову – на Бахмутський напрямок, для десантників 95 бригади».

Та навіть цього Тимофію виявилося не достатньо. Із Варварою вони влаштували благодійний ярмарок на ринку – продавали випічку, торти, фрукти. Ініціативу дітей підтримали мами і зі свого боку підготували необхідне. Все це, додає Надія, заради того, щоб зібрати кошти на генератор для захисників. Виручені 14 тисяч гривень  передали у фонд «Справжні українці», а ті вже навіть встигли придбати генератор і обіцяють невдовзі звіт про передачу.

У найближчих планах Тимофія та його друзів – черговий ярмарок, але хочуть змінити локацію на майданчик біля вокзалу чи Житній ринок. 

«Всі його задуми втілюються. Навіть ми, дорослі, були вражені і тепер теж увійшли, так би мовити, в азарт. Вони там уже думають про те, щоб збирати на пікап і на якісь інші речі для армійців. Паралельно  з цим Тимофій продовжує збирати посилки, провідувати з нами військових, дарувати їм спілкування, позитивні емоції, вітати з святами», – додає пані Надія.

За свою волонтерську діяльність хлопчик вже має подяку від «Справжніх українців», а ще регулярно отримує фотозвіти і слова вдячності від оборонців із різних точок фронту. 

Юлія Демусь

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here