Іконописиця Алла Волошина освоює кераміку та гончарство, а також навчає цьому дітей

773
0

Алла Волошина – художниця, Заслужений майстер народної творчості України. Більшу частину свого життя жінка присвятила іконопису та живопису. Близько 23 років Алла займалась викладацькою діяльністю, зокрема, у професійно-технічних закладах Житомира. Однак, у квітні 2023 року вона вирішила спробувати для себе щось нове, тому почала займатися ліпленням керамічних виробів та гончарством. Саме такому виду творчості нині майстриня навчає дітей під час гуртків у Обласному еколого-натуралістичному центрі. Відвідують такі гуртки хлопці та дівчата не тільки з усього Житомира, а й з інших громад Житомирщини віком від 6 до 16 років.

В основному, на гуртках Алли Волошиної діти займаються ліпленням, хоча парелельно освоюють і гончарство. Фігури та предмети, які вихованці та майстриня отримують у результаті ліплення є абсолютно різноманітними: посуд, годівнички, вироби у формі справжніх листків дерева, будиночки та навіть керемічні фігурки тварин.

Найяскравішим індикатором важливості того, що вона робить художниця називає захопленість і зацікавленість дітей: коли навіть під час повітряної тривоги, її підопічні настільки не в змозі відірватись від глини, що беруть її з собою до укриття та продовжують ліпити навіть попри погане освітлення:

“Всі діти ліплять з пластиліну, всі діти люблять оце от тактильні всякі такі техніки це всім дітям дуже цікаво. Ну і звичайно, навчити можна. Повторююсь, навчити можна, якщо вмієш сам, тут я вже підключила все своє величезне скажемо так, бажання.

І що головне я побачила, що воно дуже потрібно дітям, навіть коли ми займаємося і лунає тривога, вони кажуть: “Ні, давайте ми не підемо, давайте ми будемо продовжувати, нас же ніхто не чує”. Я кажу: “Діти, але це небезпека. Ми маємо піти в бомбосховище”. Воно у нас є. Тоді вони хватають свою глину ці свої колючки, і ми йдемо бомбосховище, там не дуже гарне освітлення, вони сидять і ліплять. Ліплять годину, ліплять півтори, і це просто дивно. Це настільки стимулює і настільки мене радує”, – каже Алла Волошина.

Детальніше про історію майстриню та її роботу з дітьми дивіться у нашому відеоматеріалі.

Підписуйтесь на «Перший Житомирський» у соцмережах:
Telegram
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

Previous articleЛіквідація пожежі на деревообробному підприємстві
Next articleЯк оновився склад ФК “Полісся” взимку 2024 року

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here