Home Люди Куди зникають люди? У поліції розповіли про розшук безвісти зниклих людей

Куди зникають люди? У поліції розповіли про розшук безвісти зниклих людей

224
0

З початку року у Житомирській області до поліції надійшло 2634 заяви та повідомлень про зниклих людей. З них, як розповів Начальник відділу з розшуку безвісно зниклих громадян ГУ Нацполіції області Андрій Куліш, упродовж доби після отримання повідомлення було встановлено місце знаходження 1778 осіб. Відносно 856 заведені розшукові справи та оголошено їх у розшук, з цієї кількості місце знаходження 312 осіб вже встановлено. Також серед них є військовослужбовці, які захищали територіальну цілісність та суверенітет України. Понад півтисячі людей зникли у зв’язку з війною.

Окрім того Андрій Куліш відповів на найрозповсюдженіші запитання про те, як відбуваються розшуки безвісти зниклих людей.

В який найкоротший термін вдавалося знайти людину і в який найдовший?

– Найкоротший – декілька годин, найдовший – є випадки, коли людей знаходять через років 10-15, при цьому органами поліції докладається максимум зусиль для встановлення місця знаходження зниклої особи.

Скільки взагалі років людину можуть вважати безвісти зниклою?

– До тих пір, поки не буде встановлено її місце знаходження. Відповідно до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» особа, зникла безвісти – це фізична особа, стосовно якої немає відомостей про її місцеперебування.

Який алгоритм пошуку безвісти зниклого?

– Якщо з рідними чи близькими втрачено зв’язок, без різниці військовий чи цивільний, краще в найкоротший термін звернутися до найближчого органу поліції з заявою про зникнення. Чим швидше, після зникнення людини, звернутися до поліції, тим більше можна зібрати інформації про обставини зникнення, що дасть можливість встановити її місцеперебування.

Які дані людини, яку розшукують, потрібно надати до поліції?

По-перше – необхідно звернутись до найближчого органу поліції. При собі необхідно мати: документи, що посвідчують особу заявника, фотозображення зниклого. Також важливо надати поліції таку інформацію:

– останнє відоме місце перебування;

– контактні телефони;

– особливі прикмети (проведені оперативні втручання, стоматологічне лікування, травми, татуювання тощо).

Щодо спеціального сайту чи порталу, то створено інформаційний портал Національної поліції, куди вноситься максимум відомостей про особу зниклу безвісти. При здійсненні розшуку особи інформація висвітлюється у ЗМІ та мережі Інтернет.

Чи допомагає поліція Житомирської області у розшуку зниклих військових?

– Так, звичайно, поліція Житомирщини бере безпосередню участь у встановленні місця знаходження військових. Родичі зниклих, які проживають на території області, звертаються до територіальних органів поліції з метою надання допомоги у встановленні місця знаходження зниклих. Під час надходження такої заяви до територіального підрозділу поліції області проводиться її реєстрація у Єдиному обліку заяв та повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень. Надалі проводиться її розгляд, за результатами якого відривається кримінальне провадження та відомості про вчинене кримінальне правопорушення вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Крім того, по вказаному зверненню особа оголошується у державний розшук та відносно неї заводиться розшукова справа «Розшук», в рамках якої й здійснюється її подальший розшук.

Також у рамках розслідування у близьких родичів зниклих осіб відбираються біологічні зразки: вони направляються до підрозділів Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС для проведення відповідних судово-молекулярних експертиз для виділення ДНК-профілю та поміщення його до спеціальної бази.

У разі наявності інформації про те, що особа перебуває у полоні, направляються відповідні відомості до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими для проведення подальшого обміну, звільнення з полону та повернення особи додому.

Скільки випадків зникнення дітей було на Житомирщині?

– Так, діти зникають, але, на щастя, швидко знаходяться. Впродовж року ми розшукали 488 дітей, 463 з яких у короткий термін – впродовж доби.

Куди зазвичай зникають люди?

– Однозначної відповіді на це немає. На жаль, нині війна губить людей. Якщо говорити про цивільних, то часто люди блукають: хтось пішов у ліс, хтось поїхав у інше місто та не попередив рідних. Діти часто йдуть гуляти й не виходять на зв’язок. Але є й ті, хто пішов з дому і помер у невідомому місці, або ж, на жаль, вчинив самогубство.

Previous article«Українська команда» привезла дрони-камікадзе на передові позиції двох батальйонів на Лиманському та Бахмутському напрямках ®
Next articleНоворічні ялинки у Житомирі: ціни та асортимент. ФОТО/ВІДЕО

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here