Home Війна «Моя черга обіймати тата щодня», – у Житомирі рідні військових знову вимагали...

«Моя черга обіймати тата щодня», – у Житомирі рідні військових знову вимагали встановити чіткі терміни служби. ФОТО

175

На майдані Корольова у Житомирі 18 травня дружини, діти та матері захисників вже 11 раз за останні кілька місяців вийшли на спільну акцію, вимагаючи від влади встановити чіткі терміни служби з можливістю демобілізації для військових, які продовжують боронити країну.

В руках тримають плакати із гаслами, а попереду встановили взуття – це берці їх рідних, тих, хто став на захист країни у перші дні повномасштабної війни, не чекаючи повісток, але стали заручниками ситуації, бо за увесь час поки вони на передовій, депутати ВРУ не змогли прийняти закон, де було б зазначено конкретно про терміни служби.

Учасники акції повідомляють, що воїни на фронті – стомлені та демотивовані, вони не бачаться з родинами, їх нема ким змінювати, тож після травм і поранень вони знову змушені вертатися до виконання обовʼязків. Але найважче, що вони позбавлені будь-якого права вибору і фактично мають стояти до кінця – свого чи війни.

«Має бути закон і тоді кожен, з огляду на обставини, стан здоровʼя, моральний дух, зможе вирішити – продовжити службу чи демобілізуватися скориставшись законним правом. Це те, що ми хочемо і намагаємося донести. Оптимально мова йде про 18 місяців служби», – говорить Ірина, одна з учасниць акції.

Зупинятися жінки не мають наміру: нині на етапі створення всеукраїнська громадська організація, подані звернення у місцеві органи влади, відбулися зустрічі із народними обранцями – представниками у ВРУ від Житомирщини та ін.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here