Home Люди Миє авто, продає малюнки та співає: 10-річний Алі Ерсой з Житомира збирає...

Миє авто, продає малюнки та співає: 10-річний Алі Ерсой з Житомира збирає кошти для ЗСУ. ФОТО

449

У цій родині волонтерять усі: поки бабуся з мамою збирають тканину для пошиття білизни воїнам, матеріали для окопних свічок, речі, продукти, консервацію та сухофрукти на передову, 10-річний Алі теж постійно знаходить спосіб підтримати захисників.

Спершу хлопчик разом із друзями пропонували охочим за винагороду помити автівки на стоянці біля ТРЦ неподалік від дому, згодом облаштували імпровізований блокпост, а вже кілька місяців його можна побачити і почути на майданчику біля «АТБ» в районі центрального автовокзалу.

Туди Алі Ерсой приходить чи не щодня, але після онлайн-уроків, адже навчання, наголошує мама, на першому місці. Співає «Воїни світла», «Червону калину», «Гей соколи», «Думи», «Тривога» та інші актуальні і відомі нині композиції про Україну, війну та героїв-військовослужбовців. 

Юного волонтера видно здалеку – на плечах прапор України, в руках табличка про збір на підтримку ЗСУ, поряд  музична колонка. Ті, хто кидають у скриньку кошти, можуть на власний розсуд обрати у подарунок іграшку із автоколекції хлопчика, яку він збирав у дитинстві. Раніше також  з благодійною метою продавав свої малюнки. Багато хто просив на згадку лишити на них кілька слів або автограф.

«Перші посилки, які ми збирали за кошти від волонтерських ініціатив сина, передавали у ліцей №6. Усе необхідне для армійців – шкарпетки, солодощі, супи і вермішель швидкого приготування, засоби гігієни, серветки, Алі з бабусею  купували і відносили це у навчальний заклад. Далі з іншою допомогою все відправлялося до десантників 95 бригади. Пізніше ми почали напряму співпрацювати із волонтерами, які опікуються військовими на фронті. Через них так само кілька разів передавали шкарпекти, продукти, печиво – це те, що просять, – ділиться мама юнака. – Останнім часом купували ліки. Було і на півтори, і на три та на чотири тисячі гривень. Все, що вдається зібрати співом – віддає на придбання необхідного. До кожної  коробки додає якісь вироби, іграшки, обереги для оборонців. Зараз продовжує виходити співати на годину-дві після 14, бо потреби у  захисників є постійно. Люди підходять, дякують, тиснуть руку, обіймають, хто кидає 5 гривень, хто менше чи більше». 

З свою активну позицію та волонтерську діяльність Алі Ерсой вже навіть має подяки та медаль, а ще шеврон від бійців 1 окремої бригади спецпризначення ім.І.Богуна, допомогу яким відправляє протягом останнього часу. Втім, відзнаки   лише мотивують його робити ще більше. Має чіткий намір не зупинятися аж до остаточної перемоги.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here