Відтепер українці можуть одружитися онлайн (по відеозв’язку) всього за 30 хвилин – завдяки новій послузі від застосунку “Дія”. Про це Першому Житомирському повідомила начальниця відділу ДРАЦС у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Світлана Садовська.
“Від вчора дійсно вже запустили в повному масштабі, в повному доступі так послугу як онлайн реєстрація шлюбів в Україні. Яка передбачає не тільки подачу заяви онлайн через портал Дія, так як це діє вже декілька років, а й саму державну реєстрацію. Ця послуга дозволяє зареєструвати шлюб онлайн, для тих громадян України у яких немає можливостей бути присутніми саме на державній реєстрації ту відділі”, – зазначає Світлана Садовська, начальниця відділу ДРАЦС у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Перші результати запуску
Світлана розповідає, що за першу добу було зафіксовано 817 заявок на онлайн-одруження. Свідоцтва про шлюб молодята можуть отримати або кур’єрською доставкою через Укрпошту, або ж особисто у відділі ДРАЦС.
“За першу добу було зафіксовано 817 заявок в Україні, ці заявки оброблюються цифровим офісом ДРАЦС у місті Києві. Для отримання свідоцтва наречені можуть обрати один з двох варіантів: отримати його кур’єрською доставкою через Укрпошту або звернутися особисто до відділу”, – каже жінка.
Скористатись послугою одруження онлайн можуть:
- Повнолітні громадяни України
- Особи, що мають верифікований податковий номер
- Особи, які мають ID-картку чи закордонний паспорт у “Дії”
- Особи, які не перебувають в іншому шлюбі
- Розлучені особи (про це є дані в реєстрі ДРАЦС)
Як оформити онлайн-шлюб у “Дії”
- Необхідно оновити “Дію” та зайти у “Сервіси” – “Шлюб онлайн”
- Вибрати “Зробити пропозицію” та надіслати сповіщення своїй половинці (на зручний для вас і для неї месенджер)
- Дочекатись, допоки кохана людина отримає вашу пропозицію та відповість (впродовж максимум 14 днів)
- Отримавши згоду – надати свої дані для відповідної заяви впродовж 12 годин
- Дочекатись, допоки система запропонує вам наявні вільні дати (найближчі для церемонії будуть за 5 днів) й обрати найзручнішу з них
- Важливо, що в “Дії” можна також визначати, що робити з прізвищем після весілля – залишити своє, взяти прізвище партнера або ж зробити подвійне.